Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Divadlo Kam za divadlem? Doporučujeme Skuteč

Kam za divadlem? Doporučujeme Skuteč

Email Tisk

Kam za divadlem? Doporučujeme SkutečRádi si občas zajdete do divadla? Možná byste rádi chodili i častěji, ale nechce se vám daleko cestovat a vracet se domů pozdě v noci. Ideálním řešením je pro vás zakoupení divadelního abonmá Kulturního klubu Skuteč (KKS).

V únoru roku 2010 se rozjíždí v pořadí již IV. cyklus, v němž má divák možnost zhlédnou každý měsíc jedno divadelní představení. Na jevišti skutečského klubu se vystřídala již řada  pražských divadel (ABC, Palace, Divadlo Radka Brzobohatého, Fidlovačka, Pod Palmovkou, apod.) i množství krajských scén z celé ČR (Divadlo Mladá Boleslav, Moravské divadlo Olomouc, Východočeské divadlo Pardubice, Slezské divadlo Opava, Klicperovo Divadlo Hr. Králové, Horácké divadlo Jihlava atd.). V neposlední řadě přijíždějí i menší soubory jako např. oblíbené Divadlo Ořechov či DS Klicpera z Chlumce nad Cidlinou.

Nejnovější cyklus divadelních představení nabízí výběr tří výborných komedií a dvě zpracování klasického námětu. Seznam představení včetně termínů je uveden níže. A jaké výhody vám ve Skutči nabízejí? Předně je to velmi přijatelná cena - za stálé sedadlo na všech pěti hrách zaplatíte 950,- Kč. Přepočteno 190,- Kč za jedno představení; přičemž průměrná cena vstupenky v Praze se pohybuje kolem tří set korun. Abonentka je pochopitelně přenosná (nemůžete-li jít na představení vy, s abonentkou může kdokoli jiný jít za vás). Za druhé vám odpadá zejména časové náročné cestování. Obzvlášť pokud navštívíte divadlo v týdnu a musíte druhý den ráno do práce, je příjemné vrátit se domů do 22 hodiny (začátky představení jsou v 19 hodin). V neposlední řadě nabízíme výhodu již "prověřeného" představení. Jejich výběr ve Skutči totiž neponechávají náhodě. Pracovníci odboru kultury v průběhu roku navštíví mnohdy i obdivuhodný počet představení a na programu abonmá se pak objeví jen ta z nich, se kterými byli spokojeni, resp. ta která dle jejich uvážení uspokojí, ale ještě lépe nadchnou jejich diváky. Jak sami říkají: "Náš divák - náš pán. Zasloužíte si to nejlepší!"

Připočteme-li velmi pěkné a moderní prostředí velkého sálu KKS, dobrou akustiku, pohodlná divadelní křesla, nezbytné zázemí v podobě občerstvení i o přestávkách a dostatečně prostorné parkoviště, můžeme říci, že zakoupením divadelního předplatného mnohem více získáte než utratíte.

Kromě abonmá jsou samozřejmě k dispozici i volné vstupenky na jednotlivá představení. Ty jsou v prodeji vždy měsíc před uvedením daného představení a jde o přístavky, tzn. pohodlné židle, které jsou přistaveny na okraje jednotlivých řad (po jedné a po dvou) a druhá řadě na balkoně.

Vedle divadelních představení nabízí Kulturní klub Skuteč i další pestrý program (koncerty, zábavné pořady, plesy, taneční, pořady pro školy atd.) Podrobný program hledejte na webových stránkách města www.skutec.cz 

Zde najdete i podrobný popis jednotlivých divadelních představení a potřebné kontakty.

 

MARKÉTA LAZAROVÁ - Vladislav Vančura, úprava Jiří Seydler, Východočeské divadlo Pardubice - 24. 2. 2010

JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU - Patrick Ryan, Divadlo A. Dvořáka Příbram - březen 2010 (termín bude upřesněn)

ÚŽASNÁ SVATBA - Robin Hawdon, Moravské divadlo Olomouc - 19. 4. 2010

HRÁČI - Nikolaj Vasiljevič Gogol, Městská divadla Pražská - 12. 5. 2010

AŤ ŽIJE KRÁLOVNA! - Robert Bolt, Divadlo pod Palmovkou Praha - 15. 6. 2010

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Ta pravá láska je vždy nešťastná.

Matthew Arnold


Reklama

Banner
Banner
Banner