Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Kapela KOFE-IN dokončuje nové album

Kapela KOFE-IN dokončuje nové album

Email Tisk

Kapela KOFE-IN dokončuje nové albumDiskografie opavsko-pražské pětice KOFE-IN se už počátkem října rozroste o nové album, které v těchto dnech vzniká v produkci Armina Effenbergera z elektro-popového dua Cartonnage v jeho pankráckém studiu.

Čekání na desku se skupina svým fanouškům rozhodla vyplnit zvěřejněním ukázky pilotního singlu MOJE DOBRÉ NEBE.

 

 

 

"Hledali jsme producenta, který se bude hodit k našim novým písním. Armin nám přesně sedl jak po technické, tak lidské stránce. Pochopil naši muziku a přišel se spoustou dobrých nápadů. Zachoval rockovou dravost a zároveň vypíchnul svěžest nových písní," pochvalují si KOFE-IN spolupráci s Arminem. "Vedle elektroniky, která je jeho doménou, věnoval velkou pozornost i vokálům, což bude jedním z prvků, které novou desku odliší od těch předchozích."

Nové album přinese i spolupráci s Katarínou Landlovou, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent v roce 2012.

Kapela KOFE-IN dokončuje nové album"Když jsme ve studiu poslouchali natočené skladby, napadlo nás, že některé písničky by mohl obohatit dívčí vokál. Katarína shodou okolností zrovna nahrávala ve stejném studiu a jelikož nám se líbil její zpěv a jí naše písničky, řekli jsme si, proč to nezkusit," vysvětlují KOFE-IN jak došlo k hostování Kataríny na jejich nové nahrávce. Na jejím vzniku se prvně také podílela bývalá rytmická sekce Cocotte Minute, dnes již stálí členové KOFE-IN, Daniel Herrmann (baskytara) a Pavel Hruša (bicí). "Nové písně jsme opřeli o hybnou rytmiku kluků a jelikož si taky mnohem víc hrajeme s kytarama, bude to naše nejrockovější deska," přibližuje skupina nové album.

Vetšinovým autorem textů je opět frontman a zpěvák Jan Kunze, který je znám i svým působením na literární scéně (básnické sbírky: Hičhaikum, Dekedent dezert aj.) "Nové texty jsou částečně o všech možných podobách vztahů mezi mužem a ženou, od těch intimních poloh až po ty divoké. V dalších mohou posluchači najít literární odkazy, v jiných věčné téma cesty." Hudbu skládal především Petr Kunze, ale výsledná podoba písní je prací celé skupiny.

Počátkem srpna si kapela ze studia odskočila, aby k singlu MOJE DOBRÉ NEBE natočila videoklip. Klip, který bude mít premiéru v září, je dílem tandemu Libor Martiník - David Hofmann, který se dříve podílel např. na videoklipech zpěvačky Tonyi Graves a skupiny 100°C.

Kapela KOFE-IN dokončuje nové album

KOFE-IN
Pop-rocková kapela KOFE-IN vznikla v roce 2006 a debutovala o tři roky později deskou Osobní vesmír. Videoklipy KOFE-IN se opakovaně tešily úspěchu v hitparádách České televize (Pomeranč, Medúza aj.) či TV Óčko a videopodoba skladby Jediná z jejich druhého alba Libertin (2011) letos na jaře zvítězila v anketě iReport – Žebřík v kategorii videoklip roku 2012. Skupina sama bodovala v anketách Žebřík (kategorie Objev roku) nebo Český YouTube Fest (2. místo 2011) a její rozsáhlá koncertní činnost ke dnešnímu dni čítá již přes 300 vystoupení.

WEB: www.kofe-in.cz | HUDBA: www.bandzone.cz/kofein

Facebook: https://www.facebook.com/pages/KOFE-IN/58546233755

Aktualizováno ( pátek, 16 srpen 2013 06:30 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner