Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Kapela KOFE-IN dokončuje nové album

Kapela KOFE-IN dokončuje nové album

Email Tisk

Kapela KOFE-IN dokončuje nové albumDiskografie opavsko-pražské pětice KOFE-IN se už počátkem října rozroste o nové album, které v těchto dnech vzniká v produkci Armina Effenbergera z elektro-popového dua Cartonnage v jeho pankráckém studiu.

Čekání na desku se skupina svým fanouškům rozhodla vyplnit zvěřejněním ukázky pilotního singlu MOJE DOBRÉ NEBE.

 

 

 

"Hledali jsme producenta, který se bude hodit k našim novým písním. Armin nám přesně sedl jak po technické, tak lidské stránce. Pochopil naši muziku a přišel se spoustou dobrých nápadů. Zachoval rockovou dravost a zároveň vypíchnul svěžest nových písní," pochvalují si KOFE-IN spolupráci s Arminem. "Vedle elektroniky, která je jeho doménou, věnoval velkou pozornost i vokálům, což bude jedním z prvků, které novou desku odliší od těch předchozích."

Nové album přinese i spolupráci s Katarínou Landlovou, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent v roce 2012.

Kapela KOFE-IN dokončuje nové album"Když jsme ve studiu poslouchali natočené skladby, napadlo nás, že některé písničky by mohl obohatit dívčí vokál. Katarína shodou okolností zrovna nahrávala ve stejném studiu a jelikož nám se líbil její zpěv a jí naše písničky, řekli jsme si, proč to nezkusit," vysvětlují KOFE-IN jak došlo k hostování Kataríny na jejich nové nahrávce. Na jejím vzniku se prvně také podílela bývalá rytmická sekce Cocotte Minute, dnes již stálí členové KOFE-IN, Daniel Herrmann (baskytara) a Pavel Hruša (bicí). "Nové písně jsme opřeli o hybnou rytmiku kluků a jelikož si taky mnohem víc hrajeme s kytarama, bude to naše nejrockovější deska," přibližuje skupina nové album.

Vetšinovým autorem textů je opět frontman a zpěvák Jan Kunze, který je znám i svým působením na literární scéně (básnické sbírky: Hičhaikum, Dekedent dezert aj.) "Nové texty jsou částečně o všech možných podobách vztahů mezi mužem a ženou, od těch intimních poloh až po ty divoké. V dalších mohou posluchači najít literární odkazy, v jiných věčné téma cesty." Hudbu skládal především Petr Kunze, ale výsledná podoba písní je prací celé skupiny.

Počátkem srpna si kapela ze studia odskočila, aby k singlu MOJE DOBRÉ NEBE natočila videoklip. Klip, který bude mít premiéru v září, je dílem tandemu Libor Martiník - David Hofmann, který se dříve podílel např. na videoklipech zpěvačky Tonyi Graves a skupiny 100°C.

Kapela KOFE-IN dokončuje nové album

KOFE-IN
Pop-rocková kapela KOFE-IN vznikla v roce 2006 a debutovala o tři roky později deskou Osobní vesmír. Videoklipy KOFE-IN se opakovaně tešily úspěchu v hitparádách České televize (Pomeranč, Medúza aj.) či TV Óčko a videopodoba skladby Jediná z jejich druhého alba Libertin (2011) letos na jaře zvítězila v anketě iReport – Žebřík v kategorii videoklip roku 2012. Skupina sama bodovala v anketách Žebřík (kategorie Objev roku) nebo Český YouTube Fest (2. místo 2011) a její rozsáhlá koncertní činnost ke dnešnímu dni čítá již přes 300 vystoupení.

WEB: www.kofe-in.cz | HUDBA: www.bandzone.cz/kofein

Facebook: https://www.facebook.com/pages/KOFE-IN/58546233755

Aktualizováno ( pátek, 16 srpen 2013 06:30 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner
Banner