Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Kapela Wohnout slavila 20. narozeniny. A stálo to za to!

Kapela Wohnout slavila 20. narozeniny. A stálo to za to!

Email Tisk

WohnoutVe čtvrtek 16. 11. 2016 se v Incheba aréně v Praze představila kapela Wohnout, která slavila 20. let od založení. A slavilo s nimi i několik tisíc jejich fanoušků, kteří zcela zaplnili halu, a pomohli tak vytvořit atmosféru, na kterou budou ještě dlouho vzpomínat. Kapela slíbila dlouhý playlist, připravený speciálně pro tento koncert. A co slíbila, to splnila. Na scéně se kromě Wohnoutů objevil Oleg Homola, Vojtěch Lavička, Eva Pilarová a Spejbl s Hurvínkem.

 

Hudba byla výborná

Na každém koncertu se vždy nejvíc obávám toho, že hudebník nezvládne skladbu v takové kvalitě, v jaké jí známe ze studiových nahrávek. V tomto ohledu mi Wohnout doslova vyrazil dech. Jejich hudba zněla skvěle, a ani dvě hodiny zpívání se na hlasivkách hudebníků nepodepsaly. Jako by mohli hrát a zpívat bez přestávky celou noc. Každou skladbu uvedli krátkou historkou, ale ani tyto krátké pauzy nedaly nikomu vydechnout. Za zmínku určitě stojí kytarová sóla Jana Homoly, který dokázal v takřka akrobatických pozicích hrát „jako by se nechumelilo“. Celá kapela si zkrátka zaslouží pochvalu za velmi čistě zajetý playlist.

Jeviště plné vzpomínek

Neměl bych čisté svědomí, kdybych nepochválil tým, který se na koncertu podílel. Jako první po vstupu do haly mě zaujalo pódium. To totiž ukazovalo Vinohrady, a to konkrétně dvě místa – ulici, kde bydleli bratři Homolové, totiž místo, kde se parta scházela, a druhé místo byla hospůdka, kam chodili na jedno. V horní části tohoto obrazu se nacházely dvě okna, ve kterých se promítali různé animace a staré fotografie kapely. Zvukovou stránku koncertu musím ohodnotit podtrženou jedničkou. V každém místě haly bylo perfektně slyšet, což v hale této velikosti není jednoduché.

Hosté byli jako doma…

Hosté byli dopředu avizovaní, takže jsem zhruba věděl, co čekat, a přesto mě překvapili. Jako první se na jevišti objevil Oleg Homola, který to na pódiu neuvěřitelně rozjížděl. Bylo na něm vidět, jak ho tato muzika baví. Dále se objevili Spejbl s Hurvínkem, kteří měli na jevišti menší výstup. Poté si společně s kapelou zazpívali písničku Pepíčci. Dalším hostem, který se objevil byl, Vojta Lavička, který s houslemi doplnil kapelu při písničce Svatozář. Úmyslně jsem přeskočil Evu Pilarovou, která se na jevišti objevila jako druhá. Ta mě totiž velmi překvapila. Zpívala ve třech písních, které zahrnovali i písně Oliver Twist a Montiho čardáš. V rockovém podání zněly písničky skvěle, a já bych chtěl této Dámě české hudební scény vyseknout obrovskou poklonu.

To už je konec?

Tenhle pocit jsem totiž měl ihned po skončení poslední písničky. Koncert mě natolik pohltil, že jsem si ani neuvědomil, že již dvě hodiny tancuji v davu dobře naladěných lidí. Všechno bylo tak, jak to mělo být. Hudba, osvětlení, hosté, kluci z kapely. Byl to můj první koncert této kapely, a už teď doufám, že se na nějaký další podívám. A to vřele doporučuji všem, kteří tento koncert nenavštívili. Kapela Wohnout má do konce roku v plánu ještě 6 dalších koncertů. Věřte mi, nebudete litovat.

 

 

Informace o kapele a dalších koncertech:
www.wohnout.cz
www.facebook.com/wohnouti

Aktualizováno ( pátek, 18 listopad 2016 07:19 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Krásná žena patří všem, ošklivá jen tobě.

INDICKÉ PŘÍSLOVÍ


Reklama

Banner