Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Kdo bude další? Zákeřný vrah vyčkává, jeho motiv je nejasný a podpis děsivý

Kdo bude další? Zákeřný vrah vyčkává, jeho motiv je nejasný a podpis děsivý

Email Tisk

Detektiv Michael Crow - KlauniMěstem se šíří strach. Obětí přibývá. Neznámý vrah po sobě zanechává děsivý podpis a policie se mu marně snaží dostat na stopu. Kdo bude další obětí?... Právě v těchto dnech vychází v Nakladatelství Fragment detektivní příběh s názvem Detektiv Michael Crow – Klauni!

Postavu klauna má mnoho lidí spojenou s cirkusem, veselou náladou a žonglováním. Co když se ale klaunský nos začne nacházet v místech, kde být vůbec nemá?… Hlavním hrdinou nové knihy autora Iana Dachse je ostřílený policista, detektiv Michael Crow, který se již v životě setkal s mnoha zločiny. Tentokrát se však jedná o vraha, který za sebou nechává oběti označené velmi zvláštně – na jejich tváři je líčidly namalovaný klaunský obličej a nechybí ani kulatý červený nos. Co za člověka může provádět takové věci?

Michael společně s psycholožkou Anne vedou vyšetřování a snaží se najít cokoliv, co by je dovedlo k vrahovi. Jakmile detektiv zjistí, že všechny oběti navštěvovaly stejnou školu jako Anne, je mu jasné, že jeho přítelkyně může být další. New York nabízí ideální prostředí plné temných zákoutí a anonymitu, která hraje do karet pachateli. Jak dlouho bude trvat hra na „kočku a myš“?

 

 

Anotace:

Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus…

Ulicemi New Yorku se plíží zákeřný vrah a číhá. Jeho motivy jsou nejasné, podpis děsivý. Na tváře brutálně zavražděných obětí maluje klaunské obličeje. Kolik přibude mrtvých, než mu detektiv Michael Crow a psycholožka Anne Shawová přijdou na stopu?
Oběti spojuje s Anne společná minulost. Je vrahem někdo, koho dobře zná? Může být příštím „klaunem“ ona?
Michael se pouští do vyšetřování, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Chorobná mysl jeho protivníka je vynalézavá...

 

Název knihy: Detektiv Michael Crow - Klauni
Autor: Ian Dachs

EAN: 9788025320938
ISBN: 978-80-253-2093-8
FragmentRozměry v mm: 128x196
Počet stran: 256
Provedení: vázaná
Číslo vydání: 1
Věk: bez omezení

Ukázka z knihy: zde

Profil knihy na FB www.facebook.com/detectivemichaelcrow

E-shop: www.fragment.cz

 

Ukázka:
Nebylo zamčeno, ale kliky byly jen z vnitřní strany dveří. Montgomery otevřel a bílý jako stěna vycouval na chodbu. Kameraman, který měl v tu chvíli nejlepší výhled do otevřených dveří, ztuhl. Zvedl kameru a začal natáčet. Hlouček fanoušků bez otálení vtrhl do šatny a bylo slyšet vzrušený šepot a zvuk spouští fotoaparátů. Když se podařilo Michaelovi vejít do místnosti, okamžitě sáhl po mobilu a vytočil číslo svého oddělení.
„Michael Crow, detektiv mimo službu, chci nahlásit nález mrtvého těla. Stadion Yankees, Bronx. Zřejmě cizí zavinění,“ řekl.
Jakmile to zaslechla Anne, nedalo jí to a protáhla se dovnitř za ním. Hlavou jí problesklo, že na ten pohled ještě dlouho nezapomene…

 

O autorovi:
Ivan Hladík (píšící pod pseudonymem Ian Dachs) působí jako textař, scénárista, spisovatel a redaktor. Jeho texty písní se objevují v tvorbě předních českých zpěváků např. Jiřího Korna, Petra Koláře nebo Báry Basikové. Mj. spolupracoval se skladatelem Michaelem Jayem (autor soundtracku k filmu „Top Gun“ apod.) Je autorem textů tří původních muzikálů pro evropský unikát – Křižíkovu fontánu v Praze. Věnuje se také psaní filmových a televizních scénářů nebo divadelních her. V roce 2009 vyšla jeho knižní prvotina, thriller „Druhý pohled“, jehož pokračování vydáváme právě nyní. Jako redaktor píše zejména o filmech a filmové hudbě.

 

Slavnostní křest knihy „Detektiv Michael Crow - Klauni“ se uskuteční 20. října 2014 od 16:30
v Paláci knih Luxor za účasti autora Iana Dachse (Ivana Hladíka) a hosta Báry Basikové.

Detektiv Michael Crow – Klauni 

 

FragmentNakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 16 říjen 2014 16:38 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Ta pravá láska je vždy nešťastná.

Matthew Arnold


Reklama

Banner