Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Kin-Ball: hru kanadské vlády si můžete vyzkoušet i v Chrudimi

Kin-Ball: hru kanadské vlády si můžete vyzkoušet i v Chrudimi

Email Tisk

Kin ballChrudim - město ve spolupráci s Českým svazem kin-ballu pořádá v rámci tematického roku Chrudim sportuje v pátek 13. dubna 2012 od 20 do 22 hodin ukázkovou hodinu Kin-ballu


Pojďte si vyzkoušet zdarma skvělou hru, která se hraje s lehkým balonem o průměru 122cm. Hrají 3 týmy o 4 hráčích a při ukázkové hodině si ji může vyzkoušet opravdu každý.


"Kin-ball je nová míčová hra. Byla vyvinuta v Kanadě pro sportovní potřeby dnešní doby. Nevyžaduje dlouhý trénink, aby si člověk užil zábavu. Po 15 minutovém vysvětlení základních pravidel se může začít hrát. S tím, jak se kin -ball trénuje častěji, odkrývají se postupně další úrovně dovedností odpalu, orientace v prostoru a samozřejmě strategické uvažování. Jakmile jednou začnete a najdete si dobrý kolektiv, už vás to nepustí," říká předseda svazu Českého svazu kin - ballu  Martin Paur.

Kin-ball ze své podstaty vylučuje vyhraněný individualismus, hru na jednoho hráče nebo hru na potlačení jednoho hráče nebo týmu. V pravidlech jsou ustanovení, která brání potlačování individuality.

"Nezáleží na tělesné stavbě, jak je kdo malý, velký, tlustý nebo hubený. V týmu se uplatní hráči, kteří by mohli hrát basketbal, ale stejně tak i hráči menší postavy. Kin-ball je především založen na spolupráci všech hráčů,” upřesnil Paur.

Hru si již několikrát vyzkoušel i chrudimský místostarosta Roman Málek. "Poprvé při regionální výměně zkušeností ve Žďáru nad Sázavou a následně v Pardubicích. Musím říci, že je to hra, kde si všichni užijí a i hodně zasmějí. Její výhodou je podle mě fakt, že se nemusíte téměř nic učit a trénovat a můžete si přijít prostě zahrát."

Na páteční ukázkovou hodinu si vezměte sportovní oblečení a obuv do tělocvičny a pití. Přijít se můžete i jen podívat. Věková hranice není. 

Na úvodní ukázkové hodině se bude řešit i možnost vytvoření chrudimské skupiny hráčů, která by se mohla pravidelně scházet a hrát tuto hru. Který den a čas bude ještě věcí společného plánování. 

Aktualizováno ( středa, 11 duben 2012 17:55 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner