Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 25. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Kinotip: Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Kinotip: Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Email Tisk

Batman v Superman: Úsvit spravedlnostiNejvětší souboj gladiátorů v historii světa je konečně v kinech. Syn Kryptonu proti netopýrovi z Gothamu aneb Bůh proti člověku, která strana zvítězí?

 

Město Gotham má svého nového impozantního strážce zákona. Ze strachu co může způsobit božský superhrdina, který se znenadání objevil na naší planetě Zemi, bez dozoru se Temný rytíř vydává do města Metropolis, aby se zde utkal s obdivovaným zachráncem. Mezitím co celý svět sleduje tento střet, tak se zároveň i rozhoduje, který ochránce je pro něj vhodnější. Zatímco Batman se Supermanem spolu bojují ve zdánlivě nekonečném souboji, objevuje se nová hrozba, která je pro lidstvo mnohem nebezpečnější, než jakákoli předchozí.

Režie se chopil americký rodák Zack Snyder (Muž z oceli, 300: Bitva u Thermopyl), na scénáři se podíleli oscarový Chris Terrio (Fargo) a David S. Goyer (Blade, Batman začíná). V Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti se v titulních rolích představí urostlý Brit Henry Cavill (Hvězdný prach, Krycí jméno U.N.C.L.E.) v roli Clarka Kenta alias Supermana a Ben Affleck (Armagedon, Zmizelá) v roli Bruce Wayna alias Batmana. Hlavní hrdiny budou podporovat: Izraelská kráska Gal Gadot (série Rychle a zběsile) v roli Diany Price alias Wonder Woman, z Muže z oceli navrátivší Amy Adams (Chyť mě, když to dokážeš, Noc v muzeu 2), Laurence Fishburne (Matrix, Tajemná řeka) a Diane Lane (Nevěrná, Soudce Dredd). Připojí se k nim nováčci Jesse Eisenberg (The Socian Network, Podfukáři) jako Lex Luthor, Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Království nebeské) jako sluha Alfred a Holly Hunter (Piano, Třináctka). Ve filmu si střihne cameo i nový Aquaman v podání Jasona Momoi (Barbar Conan).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 24. března 2016.

 

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2016, 151 min

Režie: Zack Snyder

Předloha: Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Scénář: Chris Terrio, David S. Goyer

Kamera: Larry Fong

Hudba: Hans Zimmer, Junkie XL

Hrají: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne,Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Tao Okamoto, Ray Fisher, Jason Momoa, Jena Malone,Ezra Miller, Scoot McNairy, Bailey Chase, Callan Mulvey, Michael Cassidy, Christina Wren, Harry Lennix, Dan Amboyer, Nicole Forester, Sammi Rotibi, Ele Bardha, Brian Boland, Rebecca Buller,Gordon Michaels, Jalene Mack, Jay Adams, Joe Cipriano, Marko Caka, Sal Lopez, Michael Shannon, Will Blagrove, Abigail Kuklis, Walbert Beltran, Harley Wallen, Jeffrey Dean Morgan

ČSFD:
http://www.csfd.cz/film/344871-batman-v-superman-usvit-spravedlnosti/prehled/

 

 

Aktualizováno ( středa, 23 březen 2016 21:22 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o originální českou párty hru TEPfaktor

 SOUTĚŽ o rodinnou hru TRPASLÍCI

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Není nic hroznějšího nežli vzájemná lhostejnost známých lidí vůči sobě.

HAUPTMANN


Reklama

Banner
Banner
Banner