Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Kinotip: Jak básníci čekají na zázrak

Kinotip: Jak básníci čekají na zázrak

Email Tisk

Jak básníci čekají na zázrakJiž dnes se po 12 - ti letech na plátna kin vrátí legendární filmoví Básníci pod názvem: JAK BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK.


Štěpán (Pavel Kříž – Jak básníci přicházejí o iluze), Kendy (David Matásek – Jedna ruka netleská) a Karas (Lukáš Vaculík – Tankový prapor) zůstali i po dvanácti letech sami sebou a nerozlučnými kamarády. Jejich nevyčerpatelný smysl pro humor i schopnost sebeironie, možná už s lehkým nádechem skepse, jim pomáhá vyrovnat se s jejich neuspořádanými životy.

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán je zástupcem primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! (Eva Jeníčková – Sněženky a machři) Největší starostí je pro něj třináctiletý syn Štěpánek (Filip Antonio – Líbáš jako bůh), kterého po smrti Aničky-Zrzečky (Michaela Badinková – Karamazovi) vychovává sám. Karas a Kendy, vidí, že to tak dál nejde. Rozhodnou se najít pro Štěpána tu pravou. Nejsou ale sami, kdo tenhle nápad dostal…

Na lásku a psaní básniček přeci nikdy není pozdě. Pro koho je ale Štěpán bude vymýšlet tentokrát?

Komedie Jak básníci čekají na zázrak, opět přináší obyčejné lidské příběhy, milý humor a potěší skvělými dialogy z pera scenáristy Ladislava Pecháčka (scénárista i předchozích dílů s básníky). Samozřejmě nechybí nezaměnitelná režijní poetika Dušana Kleina (Dobří holubi se vrací), písničky Jaroslava Uhlíře (Vrchní prchni) i kreslené pasáže Adolfa Borna (Mach a Šebestová k tabuli).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 14. dubna 2016.

 

Komedie
Česko, 2016, 120 min

Režie: Dušan Klein

Scénář: Ladislav Pecháček

Kamera: Peter Beňa

Hudba: Jaroslav Uhlíř, Ondřej Brzobohatý

Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Lukáš Vaculík, Filip Antonio, Tereza Brodská, Linda Rybová, Eva Jeníčková, Josef Somr, Pavel Zedníček, Michaela Badinková, Petr Cemper, Marek Salvet, Jiří Strach, Eva Holubová, Leoš Mareš, Josef Abrhám, Jiří Lábus, Rudolf Hrušínský ml., František Ringo Čech, Markéta Hrubešová, Miroslav Táborský, Nela Boudová, Dana Hlaváčová, Martin Kraus, Václav Svoboda, Tomáš Töpfer, Libuše Švormová, Denisa Nesvačilová, Oldřich Hajlich,Ludmila Zábršová-Molínová, Jiří Maryško

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/42941-jak-basnici-cekaji-na-zazrak/prehled/

Aktualizováno ( středa, 13 duben 2016 21:33 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner
Banner
Banner