Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Kinotip: Viktor Frankenstein

Kinotip: Viktor Frankenstein

Email Tisk

Viktor FrankensteinDalší adaptace na motivy slavného, již skoro 200 let starého, románu Mary Wollstonecraft Shelleyové: Frankenstein neboli moderní Prométheus. I tentokrát natočená tak, jak je zvykem dnešní doby, hodně temně a moderně.

Geniální vědec Victor Frankenstein (James McAvoy - X-Men: Budoucí minulost) a jeho stejně chytrý chráněnec Igor Strausman (Daniel Radcliffe - Harry Potter a Relikvie smrti - část 2) mají společnou ušlechtilou vizi. Chtějí pomocí svých průkopnických experimentů zbavit lidstvo největšího strachu, jeho vlastní smrtelnosti. Viktorovi experimenty však zacházejí příliš daleko a jeho posedlost má strašlivé důsledky. Jen Igor může vytáhnout svého přítele z šílenství a zachránit ho před jeho vlastním děsivým výtvorem.

Jedná se o první zpracování literární předlohy, které je z velké části odvyprávěné z pohledu Igora, sluhy Frankensteina. Film je natočen tak trochu ve stylu Sherlocka Holmese Guye Ritchieho s Robertem Downeyem Jr, jehož jádrem je také především dynamika mezi ústřední dvojicí.

Studio 20th Century Fox posadilo do režisérského křesla skotského rodáka Paul McGuigana (seriál Sherlock), který převedl na plátno scénář Maxe Landise (Kronika). Ve filmu si zahrají, kromě již zmíněných i Jessica Brown Findlay (Lady Sybil Crawley z Panství Downtown), Andrew Scott (nedávno se objevil v bondovce Spectre) nebo třeba Freddie Fox (ztvárnil Ludvíka XIII v zatím posledních Třech mušketýrech)

 

Oficiální premiéra je stanovena na 26. listopadu 2015.

 


Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 109 min

Režie: Paul McGuigan

Předloha: Mary Shelley (kniha)

Scénář: Max Landis

Kamera: Fabian Wagner

Hudba: Craig Armstrong

Hrají: James McAvoy, Daniel Radcliffe, Jessica Brown Findlay, Andrew Scott, Charles Dance,Louise Brealey, Mark Gatiss, Freddie Fox, Daniel Mays, Guillaume Delaunay, Bronson Webb,Callum Turner, Alistair Petrie, Adrian Schiller, Freddie-Joe Twine

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/282509-viktor-frankenstein/prehled/

 

 

Aktualizováno ( úterý, 24 listopad 2015 13:30 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší. Budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

Jan Werich


Reklama

Banner
Banner
Banner