Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos je nejprodávanější českou novinkou za rok 2013

Kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos je nejprodávanější českou novinkou za rok 2013

Email Tisk

Knižní tip - Po strništi bosPodle oficiálního žebříčku Svazu českých knihkupců a nakladatelů se nejprodávanější českou novinkou za rok 2013 stala kniha Po strništi bos. Autor Zdeněk Svěrák o příběhu v knize řekl: „Jsem to já a nejsem to já“. Do konce roku 2013 se vyprávění, které je inspirováno vzpomínkami na klukovská léta, prodalo celkem 56 171 výtisků!

Podzimní novinka Po strništi bos vyšla v Nakladatelství Fragment 14. října 2013. Příběh, při jehož psaní autor vycházel ze vzpomínek na svá klukovská léta, se setkal s obrovskou odezvou za strany čtenářů. Za necelé tři měsíce od poloviny října do konce prosince bylo prodáno celkem 56 171 výtisků. Tím titul překonal dokonce prodejnost bestsellerových Nových povídek, jejichž prodej byl za stejné období v roce 2011 o pár desítek výtisků nižší.

Titul Po strništi bos se stal podle žebříčku SČKN za rok 2013 nejprodávanější novinkou českého autora, v celkovém žebříčku všech knižních novinek se umístil na pátém místě.

 

 

Během října a listopadu proběhlo k titulu Po strništi bos několik autogramiád po celé ČR. Již příští týden ve středu 29. 1. 2014 se čtenáři budou moci s autorem opět setkat. Tentokrát v Brně při besedě a autogramiádě v Knihcentrum Caffé, OC Olympia. Akce začíná v 17 hodin.

 

Kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos je nejprodávanější českou novinkou za rok 2013

 

O Nakladatelství Fragment

FragmentNakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

Aktualizováno ( neděle, 26 leden 2014 16:16 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Ta pravá láska je vždy nešťastná.

Matthew Arnold


Reklama

Banner