Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos je nejprodávanější českou novinkou za rok 2013

Kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos je nejprodávanější českou novinkou za rok 2013

Email Tisk

Knižní tip - Po strništi bosPodle oficiálního žebříčku Svazu českých knihkupců a nakladatelů se nejprodávanější českou novinkou za rok 2013 stala kniha Po strništi bos. Autor Zdeněk Svěrák o příběhu v knize řekl: „Jsem to já a nejsem to já“. Do konce roku 2013 se vyprávění, které je inspirováno vzpomínkami na klukovská léta, prodalo celkem 56 171 výtisků!

Podzimní novinka Po strništi bos vyšla v Nakladatelství Fragment 14. října 2013. Příběh, při jehož psaní autor vycházel ze vzpomínek na svá klukovská léta, se setkal s obrovskou odezvou za strany čtenářů. Za necelé tři měsíce od poloviny října do konce prosince bylo prodáno celkem 56 171 výtisků. Tím titul překonal dokonce prodejnost bestsellerových Nových povídek, jejichž prodej byl za stejné období v roce 2011 o pár desítek výtisků nižší.

Titul Po strništi bos se stal podle žebříčku SČKN za rok 2013 nejprodávanější novinkou českého autora, v celkovém žebříčku všech knižních novinek se umístil na pátém místě.

 

 

Během října a listopadu proběhlo k titulu Po strništi bos několik autogramiád po celé ČR. Již příští týden ve středu 29. 1. 2014 se čtenáři budou moci s autorem opět setkat. Tentokrát v Brně při besedě a autogramiádě v Knihcentrum Caffé, OC Olympia. Akce začíná v 17 hodin.

 

Kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos je nejprodávanější českou novinkou za rok 2013

 

O Nakladatelství Fragment

FragmentNakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

Aktualizováno ( neděle, 26 leden 2014 16:16 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Teprve manželství odhalí milencům, jak je život ve dvou složitý.

Victor de Broglie


Reklama

Banner
Banner
Banner