Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Knižní tip: Almužna jen pro bohaté (MOBA)

Knižní tip: Almužna jen pro bohaté (MOBA)

Email Tisk

Almužna jen pro bohatéRomán pro ženy s kriminální zápletkou je časově situovaný do neurčitého období první poloviny dvacátého století do prostředí české maloměstské honorace.

Autorka komplikovaně splétá příběhy dvou žen, jejichž životy se osudově střetly v rodině bohatého podnikatele na malém českém městě. Obě hrdinky pocházely z lepší společnosti a obě ztratily otce a o svou budoucnost se musely postarat samy, každá však zvolila jinou cestu.

Starší z nich se pomocí vypočítavé intriky provdala za staršího bohatého muže, časem mu porodila syna a zmocnila se jeho majetku. Po jeho smrti se zamilovala do mnohem mladšího muže, který okouzlený její krásou konečně zapomněl na svou první velkou ztracenou lásku. Po počáteční idyle se vztahy v rodině prudce vyostřily, když se dospělý hrdinčin syn vrátil z ciziny s mladou ženou, k níž majetnická tchyně zaujala okamžitě nenávistný postoj.

Dusivá atmosféra plná nenávisti a výhrůžek vrcholí vraždou, při jejímž vyšetřování postupně vychází najevo pečlivě skrývané tajemství dávného milostného vztahu, jehož odhalení pomohlo pachateli uskutečnit pečlivě plánovanou promyšlenou pomstu.

 

 

 

 

 

O autorce:

Hana Marie Körnerová se narodila v roce 1954 v Litoměřicích. Psala od dětství, toužila studovat historii a stát se spisovatelkou. Skončila ve zdravotnictví, ale nikdy nelitovala, sama říká, že patnáct let strávených v nemocnicích a ambulantních ordinacích patřilo k nejhezčím v jejím životě. Když v důsledku těžké nemoci musela práce ve zdravotnictví zanechat, vyndala ze šuplíku napsané romány a odnesla je do nakladatelství. První vyšel už v roce 1993.

Do míst, která důvěrně zná, a do atmosféry, v níž vyrůstala, se vrátila v románu Almužna jen pro bohaté (MOBA 2008). Autorčiným oblíbeným obdobím je napoleonská doba a devatenácté století vůbec. Z řady románů odehrávajících se v tomto časovém údobí v nakladatelství MOBA doposud vyšly: Carolina (2009), Pozlacená klec (2010), Láska a zášť (2010), připravuje se Setkání v Opeře... Körnerová napsala také několik románů z prostředí zdravotnictví, okrajově se toto téma dotýká i připravovaného románu Stanice odložených lásek.

Hana Marie Körnerová je vdaná, s manželem chirurgem mají čtyři děti a pět vnoučat. Posledních deset let žijí s dvěma psy a sedmi kočkami v Hřídelci v Podkrkonoší.

 


Název knihy:     Almužna jen pro bohaté
Almužna jen pro bohatéAutor:                Hana Marie Körnerová

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   5057
Rok vydání:       2017
Počet stran:       288

ISBN:                 978-80-243-3279-6
EAN:                  9788024332796

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              kniha  http://shop.mobaknihy.cz

                            e-kniha www.palmknihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz
.


PalmKnihy
PalmKnihy
- Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Aktualizováno ( středa, 30 srpen 2017 13:22 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner