Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Knižní tip: Jako zabít ptáčka

Knižní tip: Jako zabít ptáčka

Email Tisk

Jako zabít ptáčka

Maycomb v Alabamě je bezvýznamné ospalé provinční městečko obklopené poli s bavlnou. Ve 30. letech 20. století jsou Spojené státy americké zachváceny hospodářskou krizí, ale ta se obyvatel Maycombu dotýká jen okrajově. 

O letních prázdninách je největší starostí osmileté Čipery a dvanáctiletého Jema vymýšlení plánu, jak vylákat místního podivína z jeho dobrovolného domácího vězení. Když je ale mladý černoch obviněn ze znásilnění bílé dívky, události naberou dramatický spád. Obhajoby se ujímá otec Čipery a Jema, advokát Atikus Finch. Toho čeká předem marný boj s předsudky, strachem a nenávistí.

Román Jako zabít ptáčka ale rozhodně není o rasismu a nespravedlivých soudních procesech. Je to čtivý příběh o dospívání a braní rozumu, o různých formách osobní statečnosti, o přetvářce, morálce a zodpovědnosti. To vše vyprávěno pohledem osmiletého děvčátka.

Harper Lee knihu dokončila v roce 1959 a román měl okamžitě obrovský úspěch. Získal Pulitzerovu cenu a dočkal se filmové adaptace s Gregory Peckem v roli obhájce Atika Finche.

Dosud se knihy prodalo ve světě 40 mililonů kusů… 

 

 


Název:                               Jako zabít ptáčka
Autor:                                 Harper Lee

Mladá FrontaVydavatel/výrobce:         Mladá fronta
Rok vydání:                      2015 (originál 1960)

Počet stran:                     280
Vazba:                              pevná bez přebalu, lesklá
Rozměry:                         140 x 210 mm

EAN:                                 9788020435446
ISBN:                                978-80-204-3544-6

E-shop:                            http://www.kniha.cz/jako-zabit-ptacka/d-306222/

 

Hodnocení čtenářů:

"Nádherná knížka. Škoda, že spisovatelka nenapsala víc knih. Píše krásně. Mám ráda knížky, které jsou vyprávěny z pohledu dítěte. I když nyní po 55 letech by prý měla vyjít další knížka této spisovatelky (alespoň jsem to četla). Už se na ní těším."
Motolka

"Jako zabít ptáčka je úžasná kniha která vás zavede o příběhu malé dívenky a jejího bratra. I když kniha začíná klidně tak čtení připomínalo jízdu na horské dráze.Klidné pasáže se střídali skoro až dech beroucími části knihy aby se pak příběh vrátil do své roviny a mohl vygradovat zase nikde jinde. Je to skvělá kniha která vyhrála Pulitzerovu cenu právem a můžu jí jen doporučit."
Ricmont

 

O autorce:


Harper Lee (USA, 1926)
- Nelle Harper Lee se narodila v Alabamě, USA jako nejmladší ze čtyř dětí. Jako dítě byla Nelle velmi rozpustilé děvče a předcasně vyspělý čtenář. Jejím přítelem v dětství byl její spolužák ze sousedství, mladý Truman Capote.

Během studia na vysoké škole právnické napsala několik studentských publikací a pracovala jako redaktorka ve školním časopise. Vysokou školu nedokončila a pracovala jako úřednice pro Eastern Air Lines. Koncem 50. se začala plně věnovat psaní.

Její nejznámější kniha Jako zabít ptáčka byla publikována v roce 1960 a ihned se stala bestsellerem. V roce 1961 Harper Leeová obdržela za tuto knihu Pulitzerovu cenu. Tato kniha zůstává i nadále bestsellerem s více než 30 miliony prodaných kopií.

 

Mladá frontaDivize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách i skladové produkci naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz
.

 

Aktualizováno ( neděle, 07 červen 2015 19:21 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner