Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Knižní tip: Lesley Pearse - Nezlomná (recenze)

Knižní tip: Lesley Pearse - Nezlomná (recenze)

Email Tisk

Knižní tip: Lesley Pearse - Nezlomná (recenze)recenze knihy 
Lesley Pearse - Nezlomná

"Vzal ji za ruce a políbil na špičky prstů. „Nemůžu ti ani říct, kde budeme žít, protože nevím, kam mě přeloží. Ale rozhodně bych tam chtěl být s tebou, ať to bude kdekoli.“ „Mně by nevadilo, ani kdybychom žili na poušti, na vrcholku hory nebo na Měsíci, hlavně že budeme spolu,“ vydechla a po tvářích se jí kutálely slzy štěstí."

Belle Reillyové je teprve dvacet let, přesto toho má už mnoho za sebou - únos, znásilnění, prodej do nevěstince. Ačkoli se musela stát prostitutkou, nenechala se zlomit a nakonec se jí podařilo vrátit zpátky domů. Provdala se a uskutečnila svůj dávný sen - otevřela si dámské kloboučnictví. Jednoho dne však do obchodu vkročí Etienne, muž, který jí před lety zachránil život. Setkání v obou rozvíří city, jenž měly zůstat zapomenuty. Belle však čekají další útrapy a zkoušky...

Určitě máte ještě v živé paměti mou recenzi na Společnici, což je první díl této knihy. Přísahám, že jsem tohle nečekala. Stejně dobré jako první díl. Tedy ne, lžu! Ještě lepší! To, co autorka předvádí na stránkách příběhu, je naprostá lahoda.

Sice jsem si v některých chvílích říkala, že opravdu není normální, jelikož s některými postavami zamávala tak, že by mě to ani ve snu nenapadlo, ale celkově je to skvělá kniha, kterou doporučuji všem.

Belle, což je hlavní hrdinka, jsem si oblíbila už v prvním díle. A v Nezlomné je to neměnné. Žena, která přežije tolik příkoří, dokáže se orientovat v jakékoliv situaci a přitom si zachovat nadhled, je naprosto obdivuhodná.
Nejdříve se může zdát, že po tom, co vše zažila v prvním díle, se ji dostane pohádkového života, ale autorka ji vytvořila jinou cestu, trnitou, kterou se bude muset opět prokousávat hroznými, drsnými zkouškami, které ji život položí pod nohy.

Ocitáme se v době, kdy začíná první světová válka, poté, aby toho nebylo málo se objevuje španělská chřipka a vše je najednou a velmi rychle naopak.

I přes hromadu otřesných událostí, které vás nenechají chladnými a budete se modlit nejen za Belle, ale také za Mog, Noaha a spoustu dalších, se najde v příběhu místo, a ne jedno, které vám vykouzlí úsměv na rtech. Nechybí zde špetka romantiky, lásky, porozumění, což je příjemné zpestření vcelku katastrofického příběhu.

"Z Francie se stala válečná zóna, místo plné zkázy a bitevních polí, na nichž nezůstal jediný strom nebo keř, masových hrobů, spěšně vybudovaných nemocnic, skladišť zásob, silnic hemžících se nákladními vozy, děly, koňskými povozy a pochodujícími vojáky."

Jsem naprosto nadšená, jak se příběh vyvíjel. I když jsem místy měla pocit, že autorce napíšu "drsný" email, co to jako má znamenat, protože... (tohle vám neprozradím), tak přesto jsem na konci vychladla.

Kniha je opravdu skvělá a po dlouhé době dávám plný počet hvězdiček. Příběh mě převálcoval, jedno oko nezůstalo suché, brada mi spadla až na zem, autorka se mi svými postavami dostala pod kůži.
Dokonalé a všem ženám doporučuji. Bude vás to bavit.

 


Název knihy:     NEZLOMNÁ
Knižní tip: Lesley Pearse - Nezlomná (recenze)Autor:                  Lesley Pearse
Překlad:              Lenka Faltejsková

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   5202
Rok vydání:       2016
Počet stran:       456

ISBN:                  978-80-243-7179-5
EAN:                   9788024371795

Vazba:                Vázáno
Formát:               145 x 205 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz

    

 

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz
.

 Autorčin blog

Aktualizováno ( neděle, 20 listopad 2016 13:05 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner