Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Knižní tip: Wolf Haas - Brennerová

Knižní tip: Wolf Haas - Brennerová

Email Tisk

Knižní tip: Wolf Haas - Brennerová

Sice je slibována detektivka, u které se budete za břicho popadat, ale ono to tak není. Nebudete padat ze židle, umírat v křečích smíchu, ale decentně se usmívat nad řádky rozhodně budete! A knihu jako takovou si užijete. A teď, proč to tak je.

„Asi si řekneš, co může být na tý Naděždě tak zvláštního, v čem je jiná než Olga, Marta nebo Valentina a proč jí Jelena nesahá ani po kotníky a Galina nebo Kira se rovnou můžou jít vycpat.“

První, co mě jako člověka, jenž neřeší ich a er formu bije do očí je vypravěč, jenž nezasahuje do příběhu. Mluví na nás skrz řádky jako někdo, kdo předčítá děj, dosazuje do něj myšlenky, které se postavám honí hlavou a tím pádem máte celý příběh pocit, že se bavíte s kamarádem a on vám vypráví „pohádku na dobrou noc“. Tohle podání mě velmi zaujalo a musím říct, že se mi to líbilo. Když vám vypravěč řekne: Podívej, Brenner sice byl policajt ve výslužbě, ale stále měl co nabídnout…“ a potom se hned ozve Brenner, který pokračuje v příběhu jako takovém, tak je to něco bravurně napsaného a zvládnutého. Musí se autorovy nechat zásluhy za to, že i když je tam někdo „navíc“ než jsou hrdinové, tak klouže příběhem jako nůž máslem.

„Serafima je taky tetovaná,“ řekl Brenner a Herta zbledla víc než mrtvola v televizi. Vytřeštila na něj oči, jako kdyby zrovna řekl, že je to Serafimino tetování a že to pozná podle svatozáře, protože přesně takovou tetujou v Nižním Novgorodě vlevo od Sacharovova muzea.“

I když má kniha „pár“ stránek, tak autor do nich dokázal nacpat více akčních scén, než si jen můžu představit. Nebyla chvíle, abych se nudila a navíc, všechno odsýpalo strašně rychle. Měla jsem místy pocit, že zažívám průlet nějakou magickou sférou, kdy všechno vidím zrychleně – znáte to...lidé mluví rychle, až jim skoro nejde rozumět a minuta je mžik. Tak nějak se v příběhu odehrávají šílené story, které jsou nejen úsměvné, ale hlavně překvapivé, jak vše do sebe zapadá a i když mi některé okamžiky nedocházely hned, tak poté, jak se vše spojilo dohromady, jsem seděla s otevřenou pusou – tleskala jsem autorovi, jak si s mou představivostí pohrál. A výlet do Ulambátaru? Autor byl na drogách? Dokonalost!

Pobavila jsem se, oblíbila si starého Brennera, oblíbila si učitelku v důchodu Hertu, která byla velmi svérázná žena, a oblíbila jsem si celou knihu. Doporučuji toto dílo všem, kteří mají rádi detektivky, ale koukají se na ně s odstupem, těm, kteří rádi nic neočekávají a pak si užívají neskutečnou jízdu od prvního do posledního písmenka

Celkové hodnocení 90 %

 Knižní tip: Wolf Haas - BrennerováNázev knihy:         Brennerová
Autor:                      Wolf HAAS

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2016
Počet stran:           229

ISBN:                       978-80-7491-565-9
EAN:                        9788074915659

Vazba:                     Vázáná s přebalemE-shop:                   kniha - http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha - http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.databazeknih.cz

  


 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni" (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
- Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Aktualizováno ( pondělí, 29 srpen 2016 18:35 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner