Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Knižní tip: Xiaolu Guo - JÁ JSEM ČÍNA

Knižní tip: Xiaolu Guo - JÁ JSEM ČÍNA

Email Tisk

Xiaolu Guo - JÁ JSEM ČÍNAV bytě nad hlučným tržištěm v severním Londýně se mladá překladatelka Iona Kirkpatricková pouští do překladu čínského dopisu: Nejdražší Mu, slunce tu neúprosně praží. Svinská nebeská výheň. Připadám si prázdný a obnažený. V duši nemám mimo Tvé podoby zhola nic. Píšu Ti z místa, které Ti zatím nemohu prozradit… V detenčním centru v Doveru čeká vyhoštěný čínský hudebník na svůj osud. Jeho pekingská přítelkyně Mu se ho zoufale snaží najít a posílá do Londýna jeden dopis za druhým. Naposledy byli spolu na bouřlivém rockovém koncertu, kde Ťien kraloval pódiu. Jenže pak dovnitř vtrhla policie a odvlekla ho kdoví kam. Ionu jejich složitý příběh plný lásky fascinuje a rozhodne se milence svést zpět k sobě, jenže čas jí utíká pod rukama...

Výjimečná kniha čínské autorky, která byla v roce 2013 zařazena na prestižní seznam nejlepších mladých britských spisovatelů Granta Best of Young British Novelists.

 

 

 

Napsali o knize:

"Krásně napsané. " -The New York Times Book Review

"Tato kniha je velmi nezbytná a důležité je to, že i když Guo není zatím moc známá autorka, touto knihou nám dává do ruky krásný příběh."  -The Independent (Londýn)

"Kniha se zkoumá politiku a kulturu napříč třemi kontinenty ... Kulturní odkaz, od Johnny Rotten po Erika Satie, zobrazené čočkou čínské politiky. " -The Guardian (Londýn)

"Temný a vtipný román Xiaolu Guo zkoumá rozdíly mezi východem a západem. ... Tento román svěžím a neotřelým způsobem vypráví o umění a politice. " - Financial Times

"Ucelený a fascinující politický kontext. Román popisuje životy Jian a Mu, ovlivněné strašidelnou a pohnutou historii čínské politiky (zejména masakrem na Náměstí Nebeského klidu v roce 1989) v podtextu ztracených velkolepých vizí Číny. " -The Observer (Londýn)

"Romantický příběh o hudbě, revoluci a vyhnanství, příběh současné Číny." - Houston Chronicle

"Tímto románem Xiaolu Guo dokončila svou proměnu v exilu. Spisovatelka napsala tento román v angličtině a působí tak, jakoby obsahoval dva světy najednou, všechny rozdíly a spojovací body mezi nimi." - Toronto Star

"Přesvědčivě napsáno. ... Živě zachycuje smíšené pocity mladíků narozených v Číně v osmdesátých letech dopad následných politických událostí na jejich životy o desítky let později. "-The Asian Review of Books

"Otřesný pohled na následné represe po událostech na Náměstí Nebeského klidu. ... Směsice naděje i žalu jedné dvojice. " - Kirkus Reviews

"Hořkosladký příběh o lásce a politice. Guo si s nedůvěrou a posedlosti hraje s rozdíly mezi Východem a Západem. ... Opravdu do detailů vypilovaný román, který nám zůstane v paměti dlouho po jeho dočtení." - Booklist

 

O autorce:

Xiaolu Guo se narodila v Číně, ale posledních deset let žije ve Velké Británii. Je autorkou několika románů a filmových scénářů, které natočila ve vlastní produkci v Číně. Zabývá se tématem odcizení, paměti, osobních příběhů a denních tragédií, jejichž prostřednictvím poskytuje vlastní náhled na minulost i budoucnost své rodné země v globálním kontextu. Její filmy byly promítány po celém světě a získaly mnohá ocenění - v nedávné době dokonce na Benátském filmovém festivalu. Jeden její snímek, Betonová revoluce (The Concrete Revolution), se objevil i v českých kinech.

 

Xiaolu Guo - JÁ JSEM ČÍNA 

 

Omega
Název knihy:       JÁ JSEM ČÍNA
Autor:                    Xiaolu Guo
Rok vydání:         2015
Počet stran:         344
Vazba:                  vázaná
Jazyk:                   čeština
Formát:                 130x200 mm
EAN:                     9788073902858
ISBN:                    978-80-7390-285-8

E-shop:               www.KnihyOMEGA.cz 

 

 

  

 

OmegaNakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami. Chce vyjít vstříc hlavně čtenářům, kteří marně shání svého oblíbeného spisovatele a nedaří se jim ho nikde sehnat. Také vychází vstříc zejména studentům, kteří potřebují klasickou četbu do školy za velmi příjemné ceny. Spektrum titulů postupně rozšiřuje o další témata, a také se věnuje i novým autorům a knihám, které dosud u nás nevyšli. V budoucnu plánuje publikovat i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny.

Nakladatelství spolupracujeme s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky a mnoha externisty různého zaměření. Mezi jeho knihami si vybere každý čtenář podle svého gusta — vydává publikace v pestré škále edičních řad.

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů, mezi nimiž najdete napínavé historické příběhy, ale také díla se společensky závažnou tematikou.

Specialitou mezi edicemi je regionální literatura — zde se věnuje legendám k daným městům z celé České republiky. Speciálně se zabývá vydáváním knih o Brně, hradu Špilberku, legendám brněnského podzemí nebo slavné brněnské hantýrce ,,Hantec".

Se známými osobnostmi se seznámíte také, ať už je to eroticko-psychologický román TROJKA známého moderátora, novináře a zpívajícího spisovatele Richarda Sachera. Tak jsou v přípravě další knihy se známými osobnostmi českého showbyznysu.

Aktualizováno ( čtvrtek, 07 leden 2016 14:13 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner
Banner
Banner