Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Koncert Gorillaz v Praze

Koncert Gorillaz v Praze

Email Tisk

Gorillaz

V úterý 14. Listopadu 2017 navštívila pražskou O2 arenu světoznámá kapela Gorillaz. Virtuální kapela, kterou více než kdo jiný reprezentuje zpěvák a hudebník Damon Albarn, přivezla do Prahy skvělou show, která byla rozhodně jedna z nejlepších u nás v letošním roce. Ačkoliv se jednalo o živý koncert, hlavními protagonisty byli virtuální členové kapely, kteří byli promítáni na plátno za pódiem.

 

 

Celý koncert uvedl anglický DJ Remi Kabaka Jr, který s Gorillaz spolupracoval na jejich nejnovějším albu Humanz. A i přes velmi chladný dav si svoje vystoupení užíval, a zahrál více než povedený set. Potom už byl čas na hlavní bod programu.

Gorillaz

Gorillaz nastoupili na potemnělé pódium, a dav se pomalu ale jistě začínal dostávat do varu. Hala nebyla ani zdaleka plná, to však atmosféru nijak nekazilo. Prostor pod pódiem tancoval a řval, co to jenom šlo, a nebylo výjimkou, že si i větší část tribuny postavila a nechala se strhnout atmosférou k tanci.

Gorillaz

Setlist: M1A1, Last Living Souls, Rhinestone Eyes, Tomorrow Comes Today, O Green World, Every Planet We Reach Is Dead, Saturn Barz, 19-2000, Superfast Jellyfish (feat. Pos + Dave), IDENT ("madam"), Melancholy Hill, Ticker Tape, El Manana, Strobelite (feat. Peven Everett), Andromeda, Sex Murder Party (feat. Jamie Principle & Zebra Katz), Out Of Body (feat. Zebra Katz & Michelle), Stylo (feat. Peven Everett), Clint Eastwood, Hong Kong, Kids With Guns, Feel Good Inc. (feat. Pos + Dave), Don't Get Lost In Heaven, Demon Days

Songlist byl jednoznačně sestaven pro dobrou gradaci, kdy na začátku hrály písničky jako Rhinestone Eyes a 19-2000, a až téměř na konci koncertu jsme mohli slyšet největší pecky Clint Eastwood a Feel Good Inc. Práce s publikem byla zvládnutá na jedničku.

Gorillaz

Vizuální stránka koncertu fanoušky skupiny Gorillaz nijak nepřekvapila. Z velké skupiny vyčníval vždy pouze zpěvák, zatímco ostatní tvořili silulety na promítacím plátně. Na samotném plátně se promítaly dobře známé videoklipy, které jsou však tak unikátní a kvalitně zpracované, že nám výraznější změny ani nijak nechyběly.

Gorillaz

Díky kombinaci různých stylů, bez které si Gorillaz už ani nedokážeme představit, byl koncert zajímavý nejen jako zajímavý zážitek, ale i jako skvělý hudební počin. Je velká škoda, že nepřišlo více lidí, tak významná kapela jako Gorillaz by si to určitě zasloužila.

Gorillaz

 

Aktualizováno ( úterý, 21 listopad 2017 08:03 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Mudrci zdaleka nepřinesli světu tolik vzruchu a štěstí jako prostí lidé.

RAABE


Reklama

Banner