Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Konec působení HC Chrudim v 1. hokejové lize ČR

Konec působení HC Chrudim v 1. hokejové lize ČR

Email Tisk

HC ChrudimJe to již téměř jisté. Hokejový klub HC Chrudim končí v 1. lize.
Proč musí HC Chrudim odstoupit? Generální ředitel klubu Petr Tankos nemá dostatek finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s fungováním klubu v první lize, i když by pravděpodobně na další rok v této hokejové soutěži vystačily. Ale to není důvod, proč přestat. Hlavní důvody jsou dva:


1) Pardubice v pondělí 26. dubna 2010 odstoupily od smlouvy s Chrudimí. Podle té měl klub HC Eaton Pardubice získat většinový podíl v HC Chrudim a měl zajistit chrudimskému týmu nové hráče (odchovance Pardubic), finanční pomoc, atd. Z důvodů výhry v extralize ČR mají teď Pardubice velké finanční výdaje a nemohou si dovolit podporu Chrudimi.


2) I přes veškerou snahu nemají zástupci Chrudimi nejmenší zájem se podílet na chodu HC Chrudim, i když právě v době krize by chrudimským orlicím přišla vhod finanční pomoc od města. Ještě před začátkem sezóny vedení klubu žádalo město o snížení nebo úplné zrušení nájemného za užívané prostory a ledovou plochu, nicméně společnost Sportovní areály města Chrudim, s. r. o., patřící městu Chrudimi, nájemné zvýšila. I přes opakovanou snahu o uzavření dohody mezi vedením klubu a městem, se nepodařilo dojednat jakoukoli podporu chrudimských hokejistů.

 

Důvodů je spousta a naděje jsou velmi malé, avšak každý fanoušek chce bojovat o udržení chrudimského týmu v druhé nejvyšší hokejové soutěži v ČR. Pokud i vy patříte mezi ně, hlasujte, prosím, na stránkách chrudimského fan clubu http://www.hccr.cz/ v anketě. Fan club zvažuje sepsat petici a uspořádat jiné podobné akce pro zachování ligy. Doufejme, že se podaří udržet chrudimské borce v lize.

 

Aktualizováno ( neděle, 02 květen 2010 09:12 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner