Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Kouzlo záplat aneb "Kouzlo PATCHWORKU"

Kouzlo záplat aneb "Kouzlo PATCHWORKU"

Email Tisk

Kouzlo záplat aneb V úterý 12. srpna 2014 v 10 hodin bude ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha zahájena výstava nazvaná Kouzlo PATCHWORKU, která se zde bude konat každý den od 10 do 18 hodindo 24. srpna.

Patchwork (patch - anglicky záplata) je textilní technika založená na sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, aby vytvářely geometrické vzory. Výsledný výrobek lze použit samostatně, ale častěji bývá spojen do tzv. "sendviče" (ten má tři vrstvy, přičemž vrchní vrstvu tvoří samotný patchwork, prostřední vrstvu výplň v podobě rouna nebo vatelínu a spodní vrstvu většinou jednobarevná textilie).

Kouzlo záplat aneb
Před čtyřmi lety se v Regionálním muzeu v Chrudimi konala výstava patchworku Dobrušského patchwork klubu a tehdy také vznikl nápad založit v Chrudimi podobný klub, který by sdružoval zájemce o tuto techniku. Proto se několik uchazeček domluvilo a vznikl klub, který od roku 2013 nese název Chrpa patchwork klub Chrudim Pardubice.

V klubu se sešlo kolem 15 zájemkyň z Chrudimi i Pardubic, které společně zhruba jedenkrát měsíčně tvoří, buď na jednodenním setkání, nebo na vícedenních výjezdech. A tak vznikají za použití různých technik patchworku (jako je bargello, tarantela, padající kostky, opilcova stezka, flic flac, šití přes papír, dhalie, srub, japonský proplétaný, vitráž a mnoho dalších) krásné polštáře, dečky, deky, ubrusy, tašky, hračky, doplňky do domácnosti, dekorační panely, vánoční a velikonoční ozdoby a mnohé další dekorativní i užitné předměty.

Některé členky klubu se zúčastňují národních i mezinárodních projektů na téma patchworkové tvorby. V loňském roce měli možnost vidět výsledky tvorby klubu návštěvníci v Lázních Bohdaneč na výstavě na radnici města, v letošním roce se podařilo připravit výstavu v Chrudimi. A ještě informace nakonec - na výstavě bude možno vybrané exponáty zakoupit a připraveny budou i drobné předměty, které jistě udělají radost třeba jako dárky.

Zdroj: www.chrudimsobe.cz

~tz~

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 únor 2015 20:20 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner