Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Krasoakvabely z Pardubic bojovaly o účast na mistrovství světa

Krasoakvabely z Pardubic bojovaly o účast na mistrovství světa

Email Tisk

Krasoakvabely z Pardubic bojovaly o účast na mistrovství světaV rakouském Salzburku se tento víkend uskutečnil tradiční Mozart cup - závod skupin synchronizovaného bruslení. Pro české týmy byl tento mezinárodní závod nejen porovnáváním sil s velmi kvalitní konkurencí z celého světa, ale zároveň i soutěží nominační. Tři juniorská družstva z Čech si zde zajela o účast na mistrovství světa 2015, které se uskuteční v polovině března v Záhřebu. Mírně favorizovaným celkem byl Orion - junior závodící za Krasobruslařský klub Pardubice, který vyhrál první závod sezóny na domácí půdě jejich největšího soupeře z Brna - skupiny Darlings. Třetím týmem a uchazečem o ms byli jihlavští Starlets.

Salzburk přivítal 60 týmů ze 17.zemí. Nechyběly skupiny patřící již tradičně mezi medailisty z MS a světovou top 10. Téměř 1200 soutěžících se sjelo do rakouského turisticky vyhledávaného centra již ve čtvrtek, kdy proběhlo slavnostní losování.

V kategorii juniorů se sešlo 18 skupin z Rakouska, Německa, Finska, Švédska, Ruska,Itálie, Belgie, Švýcarska, Maďarska, USA a Kanady i Austrálie. Po dopoledních trénincích patřil páteční podvečer první části jejich soutěže - krátkým programům. Už zde se ukázalo, že mladé české týmy, které soutěží v kategorii juniorů prvním rokem, budou patřit do středu startovního pole. Po pěkně zajeté jízdě byl Orion junior na 11., Starlets na 13. a Darling na 14. místě. Jak moc jejich vzájemný souboj ovlivní chyby a pády bylo ale patrné už v této fázi soutěže.

Krasoakvabely z Pardubic bojovaly o účast na mistrovství světa

Role favorita je vždy těžká a Orionky svázala natolik, že nedokázaly v sobotních volných jízdách zopakovat svůj výkon. Čtyřmi pády a pouze základním ohodnocením jednoho z předepsaných prvků ztratily prvenství v nominačním klání a tím zároveň přišly o možnost startu na MS. Ten si vybojovalo družstvo Darlings z Brna díky technicky jednodušší, ale čistě a svižně zajeté volné jízdě. V celkovém pořadí pak české skupiny synchronizovaného bruslení obsadily 12. (Darlings), 13. (Starlets) a 14. místo (Orion junior).

Závod juniorů s přehledem vyhrála skupina Cristal Ice z Ruska fanózním výkonem. Originální vtipná choreografie v perfektním provedení děvčat trénujících až šest hodin denně v moskevském olympijském centru se stala nezapomenutelným zážitkem. Záznam ze soutěže můžete shlédnout na www.mozartcup.biz.

Orion

Aktualizováno ( neděle, 25 leden 2015 20:43 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner