Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Květnová PEVNOST vytahuje meč z kamene

Květnová PEVNOST vytahuje meč z kamene

Email Tisk

PEVNOST

Pravý a jediný král Artuš. Ten, který tasil meč z kamene. Legenda všech legend. Tak právě tenhle pán svolává v aktuálním čísle všechny obránce Pevnosti do zbraně.

Podíváme se nejen na nejslavnější filmové adaptace jeho příběhu, ale poodhalíme i závoj mýtů a pověstí. A kdyby se někdo flákal, tak hned za Artušem přichází vyvěsit vlajku Jack Sparrow. Kapitán Jack Sparrow… Ano, pátí Piráti z Karibiku vplouvají do našich přístavů a s nimi nemrtvé opice, nemrtví kapitáni, nemrtví žraloci a naštěstí živí hrdinové a hrdinky. Hurá. Pomoc všech se nám bude hodit, protože opět bereme útokem knižní veletrh Svět knihy, na jehož program lákáme o sto šest všechny, kdo to myslí s fantastikou vážně!

No a co dál? Pochopitelně je toho spousta! Z filmů se ještě pořádně ohlédneme za hollywoodskou verzí Ghost in the Shell a taky jsme vyzpovídali Patricka Nesse, autora předlohy ke skvělému Volání netvora. Chybět nesmí ani halda seriálových a filmových novinek, stejně jako kopec recenzí…

Těch ostatně máme dost i v knihách, a hlavně v komiksech. Což nám připomíná, že se blíží třetí Pekelná knižnice rudého sympaťáka Hellboye a my jsme si k té příležitosti posvítili na jeho bývalé kumpány se série Ú.P.V.O. No a taky vám servírujeme Matracmana; jeho geniálního autora Dana Černého je třeba uhánět, ovšem chlapec se nám rozjíždí a je to radost!

Co ve světě literatury? Jeden výlet do pražského metra s Michalem Šefarou, autorem hitu Podsvětí, nový Doctor Who, ještě novější povídky ze světa Akt X… Ale také pořádná fantasy sága Kronika Netesaného trůnu – mistr Brian Staveley si v jejím druhém díle odhodlaně klestí cestu na žánrový Olymp. A fanoušky sci-fi nadchne Jeff VanderMeer s pokračováním skvělé Anihilace

Pokud je zrovna venku hnusně, berte zavděk naším pohledem na nový Mass Effect, který má mouchy (dokonce velké), ale kdo je připraven, není ohrožen, že? A za rohem už se řítí mnohoslibné Prey. Takže konzole doufáme máte v pohotovosti… Jako bonus jsme si pak připravili dvě skvělé povídky, něco deskovek, povídání o perské mytologii a report z AnimeSHOW… což znamená i spoustu fantastických fotek. Tahle Pevnost prostě vytáhla do boje v plné parádě!

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( pondělí, 24 duben 2017 12:16 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner