Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Kyberšikana - hrozba moderní doby

Kyberšikana - hrozba moderní doby

Email Tisk

Nejhorší je anonymita pachatelůKdo z nás by si dnes dokázal představit život bez moderních telekomunikačních a mediálních prostředků, jako jsou internet, mobilní telefony, pagery a jiné? Všechny tyto vymoženosti dnešní doby potřebujeme k práci, zábavě, volnému času, prakticky k čemukoli. Slouží nám dnes a denně. Co když se ale tito naši „přátelé“ stanou našimi „nepřáteli“?

 

Asi největší hrozbou vyplývající z používání internetu a jiných médií je bezpochyby kyberšikana.


Snad každý se již s tímto pojmem setkal, ale málokdo ví, co ve skutečnosti znamená. Kyberšikana se nejčastěji projevuje zasíláním obtěžujících, urážejících či útočných mailů a SMS, vytvářením stránek a blogů o ostatních, popřípadě může sloužit k posilování klasických forem šikany, nejčastěji prostřednictvím nahrání scény na mobilní telefon a jejího následného rozeslání známým dotyčného, popřípadě prostřednictvím vystavení na internetu.


Oběti kyberšikany jsou pak pod obrovským psychickým nátlakem, nehledě na to, že jimi nejčastěji bývají dospívající či dokonce děti.

 

Jak se tedy proti kyberšikaně bránit?

Především bychom si měli uvědomit, že internet, mobily aj. slouží nám lidem, a ne naopak. Z tohoto důvodu bychom měli dávat dobrý pozor, co vše o sobě dáme těmito prostředky vědět, každá informace je totiž zneužitelná a pro případného pachatele velmi lákavá.
Dále bychom si měli uvědomit, že daná osoba, která se s námi chce např. na facebooku přátelit či dokonce zkontaktovat, je nám naprosto neznámá. Anonymita pachatelů kyberšikany je totiž další obrovskou hrozbou, nelze totiž takového pachatele dopadnout a tudíž i potrestat. A to oni moc dobře vědí.


A co hlavně, člověk by neměl zapomínat, že se má vždy na koho obrátit, ať už na rodinu, přátele, známé či přímo na policii. Oběti kyberšikany se totiž často ve svém zoufalství pokusí o sebevraždu. A to přece nemůžeme dopustit!

Aktualizováno ( neděle, 06 květen 2012 07:32 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner