Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 24. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Lekce flamenca v Chrudimi

Lekce flamenca v Chrudimi

Email Tisk

Tanečnice flamenca s typickými šatyJako student Obchodní akademie v Chrudimi mám možnost se již druhým rokem věnovat mj. studiu španělštiny. V rámci osvojování si a poznávání španělské kultury nás naše profesorka Mgr. Marika Komárková pozvala na slavnostní zakončení lekcí flamenca, které již od podzimu navštěvuje.

Kromě nádherného vystoupení letošních absolventek a příjemné atmosféry jsem měl tu čest si osobně pohovořit i s lektorkou těchto kurzů, sympatickou slečnou Lenkou Minaříkovou, která se flamencu věnuje již několik let. V dětství se prý dostala do Španělska, kde se jí velice zalíbily tamní tance včetně národního flamenca. Proto se po letech rozhodla věnovat tomuto fascinujícímu tanci profesionálně. Dnes vede v Pardubicích kurzy pro začátečníky, mírně a středně pokročilé. K tomu ještě vede víkendové semináře zaměřující se na různé styly flamenca. Tyto semináře dříve pořádala v Hradci Králové a nyní i v Holicích. Úkolem je „zatančit si“, pobavit se, užít si příjemné atmosféry a naučit se něco nového a nevšedního.

Vystupuje buď sólově nebo s pokročilými tanečnicemi či tanečníkem. Kromě svateb a plesů také účinkovali na Zahradní galerii v Přelouči, na Divadle evropských regionů v Hradci Králové, na salsatéce či silvestru v Hradci Králové, kde spolupracuje s taneční skupinou SalsaHK. Lenka se učila a stále učí u českých i zahraničních lektorů, a to jak v ČR tak i ve Španělsku.

Máte zájem se také naučit tento nádherný tanec? Na adrese flamencopce.webnode.cz  se můžete informovat na vše potřebné. Roční kurz vás přijde zhruba na 3 000 Kč. Lenka se navíc chystá otevřít kurz i zde v Chrudimi. Chybí už jen zájemci a vhodný taneční prostor.

Tak neotálejte, a přihlaste se! Stojí to za to!

 

Aktualizováno ( středa, 08 červen 2011 14:41 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner
Banner
Banner