Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Létající pevnost zavítá do Pardubic

Létající pevnost zavítá do Pardubic

Email Tisk

B-17Do začátku letošního ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční ve dnech 1. a 2. června 2013, zbývá přibližně pět měsíců, ale organizátoři pilně pracují na přípravě programu. Právě v těchto dnech obdrželi, po dlouhém jednání, potvrzení účasti legendárního čtyřmotorového bombardovacího letounu Boeing B-17G Flying Fortress. Stroj přiletí do Pardubic z Velké Británie a jedná se v současné době o jediný letuschopný exemplář tohoto typu provozovaný v Evropě.

Unikátní Bé-sedmnáctka z roku 1944 se na Aviatické pouti představí po oba dny v komponovaném programu zaměřeném na činnost USAAF nad Protektorátem Čechy a Morava a náletům na Pardubice. Čtyřmotorový bombardér, který navštíví Pardubice, nosí na své přídi namalovaný efektní motiv Memphiské krásky. Ten je na letadle namalován od roku 1989, kdy si stroj zahrál hlavní roli ve filmu Memphis Belle, popisujícím příběh první Bé-sedmnáctky, která úspěšně absolvovala 25 misí nad nepřátelským územím.

 Slavný bombardér B-17G se představí v rámci Aviatické pouti v pardubické premiéře. Stane se tak i přesto, že svazy bombardérů tohoto typu létaly za druhé světové války se svým smrtonosným nákladem nad Pardubice, přesto na zdejším letišti doposud žádný stroj tohoto typu nepřistál. Co do velikosti i historické hodnoty se jedná o největší v současnosti potvrzenou lahůdku letošního ročníku, ale program bude složen z řady dalších historických skvostů.

Od konce listopaduje spuštěn systém předprodeje, ve kterém je možné zakoupit jak, početně velmi omezenou, Zlatou vstupenku k sezení na místě s dokonalým výhledem a nezbytným servisem, tak všechny typy klasických vstupenek, vše s finančním bonusem," říká o možnostech předprodeje Josef Hadinec z organizačního týmu Aviatické pouti.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

Aktualizováno ( neděle, 10 únor 2013 15:11 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner