Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Létající pevnost zavítá do Pardubic

Létající pevnost zavítá do Pardubic

Email Tisk

B-17Do začátku letošního ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční ve dnech 1. a 2. června 2013, zbývá přibližně pět měsíců, ale organizátoři pilně pracují na přípravě programu. Právě v těchto dnech obdrželi, po dlouhém jednání, potvrzení účasti legendárního čtyřmotorového bombardovacího letounu Boeing B-17G Flying Fortress. Stroj přiletí do Pardubic z Velké Británie a jedná se v současné době o jediný letuschopný exemplář tohoto typu provozovaný v Evropě.

Unikátní Bé-sedmnáctka z roku 1944 se na Aviatické pouti představí po oba dny v komponovaném programu zaměřeném na činnost USAAF nad Protektorátem Čechy a Morava a náletům na Pardubice. Čtyřmotorový bombardér, který navštíví Pardubice, nosí na své přídi namalovaný efektní motiv Memphiské krásky. Ten je na letadle namalován od roku 1989, kdy si stroj zahrál hlavní roli ve filmu Memphis Belle, popisujícím příběh první Bé-sedmnáctky, která úspěšně absolvovala 25 misí nad nepřátelským územím.

 Slavný bombardér B-17G se představí v rámci Aviatické pouti v pardubické premiéře. Stane se tak i přesto, že svazy bombardérů tohoto typu létaly za druhé světové války se svým smrtonosným nákladem nad Pardubice, přesto na zdejším letišti doposud žádný stroj tohoto typu nepřistál. Co do velikosti i historické hodnoty se jedná o největší v současnosti potvrzenou lahůdku letošního ročníku, ale program bude složen z řady dalších historických skvostů.

Od konce listopaduje spuštěn systém předprodeje, ve kterém je možné zakoupit jak, početně velmi omezenou, Zlatou vstupenku k sezení na místě s dokonalým výhledem a nezbytným servisem, tak všechny typy klasických vstupenek, vše s finančním bonusem," říká o možnostech předprodeje Josef Hadinec z organizačního týmu Aviatické pouti.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

Aktualizováno ( neděle, 10 únor 2013 15:11 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner