Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Letecký den 2014 na chrudimském letišti se blíží!

Letecký den 2014 na chrudimském letišti se blíží!

Email Tisk

Chrudim se připravuje na letecký den, foto: archiv Aeroklubu ChrudimJistě máte ještě v paměti uložený úspěch chrudimského leteckého dne ze srpna roku 2013. Pokud se vám po okřídlených strojích a bohatém programu stýskalo, má pro vás náš portál dobrou zprávu. Máte znovu jedinečnou příležitost užít si krásného dne na chrudimském letišti 30. srpna 2014 od 9:00. Letošní airshow má poněkud netradiční pojetí, jelikož se ponese v duchu vzpomínky na Antoina Saint de Exupéryho, francouzského spisovatele a civilního i vojenského pilota. Sami pořadatelé jej proto nazvali "Sny malého prince". Výjimečnost leteckého dne se odrazí v zaměření na historii cestování a leteckou dopravu.

Jednotlivé hlavní části leteckého dne budou rozděleny do čtyř bloků. Každý blok ponese název dle Saint-Exupéryho knih. Blok, nazvaný "Kurýr na jih", se bude soustředit zejména na historii počátků letectví. Jeho hlavní hvězdou se stanou dvouplošníky a historické automobily.

V bloku, pojmenovaném "Země lidí", se návštěvníci seznámí s leteckou dopravou prostřednictvím historickýchChrudimská čtyřka, foto: archiv Aeroklubu Chrudim dopravních letounů. Součástí tohoto bloku bude také mimořádné otevření pravidelné letecké linky Chrudim-Pardubice, provozované letouny L-410, An-2 a omezeně i de Havilland Dragon Rapid, a prezentace leteckých společností a cestovních agentur.

Blok "Válečný pilot" představí historické letouny z dob 1. a 2. světové války, jejichž ukázky bude provázet i pozemní program

A konečně blok s názvem "Park malého prince" bude věnován dětem. Po celý den se tak naši nejmenší mohou účastnit soutěží, bavit se na skákacích hradech nebo skluzavkách a seznámit se s vojenskou technikou, hasičským záchranným sborem a modelářstvím.

Ve vzduchu se předvede řada zajímavých letounů, motorových letadel, kluzáků a řada dalších. K vidění bude i akrobacie. Návštěvníci budou mít opět možnost nasednout do letadla či vrtulníku a vychutnat si za příznivou cenu vyhlídkové lety.

Na své si v rámci doprovodných akcí přijdou též labužníci. Gastronomické části se totiž zúčastní Krčma krále Artuše ze Slatiňan, vítěz pardubického Apetit festivalu 2014. Zájemce čekají také přednášky známých leteckých cestovatelů. Zlatou tečku za pestrým dnem udělá závěrečný koncert a rockotéka.

Pěší mají vstup zdarma. V souvislosti s konáním akce proběhnou na silnici č. 340 rozsáhlá dopravní omezení.

Využijte víkendu a přijďte se náležitě rozloučit s prázdninami! Těšit se na Vás budou pořadatelé Aeroklub Chrudim a město Chrudim.

Další informace naleznete také na www.letistechrudim.cz.

 

Plakát akce, foto poskytnuto Aeroklubem Chrudim

Aktualizováno ( středa, 20 srpen 2014 13:20 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner