Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Listopadová PEVNOST se vznáší na křídlech magie

Listopadová PEVNOST se vznáší na křídlech magie

Email Tisk

PEVNOSTNemá smysl si nic nalhávat, jasnou jedničkou druhé poloviny roku je návrat do světa Harryho Pottera. Respektive návraty. Nás právě čeká ten druhý a velkolepější – film s naprosto fantastickým názvem Fantastická zvířata a kde je najít.

Podle všeho, co naši fantastičtí (a fanouškovsky fanatičtí) redaktoři zjistili, to vypadá na... inu ano, na fantastickou pecku. Potvůrky, nestvůrky, monstýrka a kouzelníci a čarodějky a mudlové... v Americe bouřlivých dvacátých let minulého století! No, pokud je vám i tak magie málo, tak prosím, máme tu i vše, co potřebujete vědět o filmu Dr. Strange – marvelácký elitní mág nastupuje svou misi a my se nemůžeme dočkat, jak v podání Benedicta „Můj hlas je tvůj pán“ Cumberbatche zapadne do světa superhrdinů a vesmírných superpadouchů.

Vedle těchto taháků se ale neztratí ani nový hit HBO – westernové sci-fi Westworld podle M. Crichtona o parku, kde... Hele, Crichton, Jurský park, jasně že se to tam pokazí ve velkém!

Že byste si chtěli na prodloužené večery sednout někam s knihou? Co bychom vám tak poradili... Třeba skvělou epickou fantasy trilogii Stín krkavce. Třetí díl, Královna ohně, právě vychází. Nebo Páté srdce, skvělý holmesovský román od kultovního Dana Simmonse. Ale jsou tu i lákavé Měsíční kroniky, mix pohádek a hard sci-fi. O návratu do světa seriálů Živí mrtví či Dr. Who nemluvě... No a mezi recenzemi omrkněte Strach Jozefa Kariky, něco nám říká, že tohle je kniha, která zaboduje!

Trochu jsme potemněli, ale to je jen příprava na Mílu Lince, který si připravil povídání o ponorkové válce a (ne)slavných vlčích smečkách, které trhaly spojenecké konvoje na kusy. Pokud rádi podpoříte historii příběhy, mrkněte na Sůl moře Ruty Sepetysové. Tohle budete vydýchávat dlouho, to garantujeme. Takže jistě přijdou vhod nové deskovky (třeba ze světa Zeměplochy nebo Warhammeru) a videohry (nastupuje nejen třetí Mafia, ale i druhé Dishonored nebo další Resident Evil!).

A ničemu neuškodí, když mrknete, jak Dan Černý kreslí superhrdinu proskakujícího oknem, nebo jak si jeho Matracman poradí s další výzvou... Jo a mimochodem, Dan Černý je letošním výhercem ceny Muriel v kategorii Strip roku za... no jo, za pevnostní strip! Tak ten tu máme pocho taky.

Takže hezky v klidu do pohody, prolistovat i další články a pak už jen číst a číst... a dívat se a dívat se a hrát a hrát.

Držíme vám palce!

 

PEVNOST 10/2016 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( středa, 19 říjen 2016 08:31 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner