Literární soutěž připomíná 120. výročí Krajské knihovny v Pardubicích

O pardubický pramínekKrajská knihovna v Pardubicích vyhlašuje další ročník literární soutěže O pardubický pramínek. Letošní téma Když otevírám knihu… je inspirováno 120. výročím knihovny.

Literární soutěže O pardubický pramínek se každoročně účastní přes 150 mladých literátů ve věku od 10 do 18 let. „Jedná se o soutěž, která má již dlouhou tradici, což dokazuje i to, že se jedná o 23. ročník. Duchovním otcem soutěže je pardubický spisovatel a psycholog PhDr. Lubomír Macháček, který stál u zrodu soutěže a s jejím vyhlašovatelem, Krajskou knihovnou v Pardubicích, spolupracuje jako porotce dosud,“ podotkla hlavní organizátorka soutěže Hana Cihlová.

Literáti ze základních i středních škol budou při své tvorbě zohledňovat téma Když otevírám knihu…, jež má připomenout 120. výročí založení knihovny. Jejich výkony v rámci jednotlivých věkových kategorií každoročně posuzuje odborná porota. Všichni zúčastnění budou pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků, které je plánováno na 25. květen 2017. „Součástí slavnostního setkání literátů je kromě předání cen rovněž krátký kulturní program. Ten je jakýmsi poděkováním za zájem o soutěž. Všichni ocenění autoři a zúčastněné školy obdrží také sborník vyhodnocených prací, který je po soutěži vydáván,“ dodává závěrem Cihlová.

O pardubický pramínek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.