Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Lucerna zažije pořádnou nakládačku - přijedou BIFFY CLYRO

Lucerna zažije pořádnou nakládačku - přijedou BIFFY CLYRO

Email Tisk

BIFFY CLYROLucerna zažije pořádnou nakládačku. V červnu tam vystoupí Biffy Clyro!

Skotská rocková kapela Biffy Clyro zveřejnila zastávky svého turné k albu, které vyjde počátkem prázdnin. Jednou z jeho zastávek bude 7. června 2016 také pražská velká Lucerna.

Současně Biffy Clyro zveřejnili podrobnosti o svém novém albu Ellipsis. Ellipsis následuje dvojalbum Opposites z roku 2013 a vyjde 8. července u Warner Bros Records a 14th Floor Recordings.

V rozhovoru s Lowem zpěvák Simon Neil řekl: "Naším sedmým albem sdělujeme něco nového. Snažíme se mít pocit, jako by to bylo naše první album. Pořád máme koule. Pořád jsme tady, abychom vám dali ťafku."

 

V tiskové zprávě k singlu Wolves of Winter, který kapela vypustila nedávno do světa Neil říká: "Wolves of Winter je o nás jako o vlcích v transu a když se nám připletete do cesty, roztrháme vás na kusy.

O novém sedmém albu zpěvák Simon Neil nedávno řekl časopisu NME, že bude maximálně "ujeté" a že to bude jejich dosud nejlepší deska. "Chtěli jsme se přinutit zahnout ostře doleva, nejít na jistotu," dodal. "Vůbec poprvé jsme si pořádně hráli s programováním, takže spíš než to osolit kytarami a zkreslením jsme se rozhodli zkusit jiné způsoby, jak naši hudbu zintenzivnit," pokračoval Neill.

"Bude to libovější a zároveň hustší než minule – žádné orchestry," dodal. "Tahle deska je opakem filmové hudby. Pokud naše poslední album bylo jako Ridley Scott, tohle je víc jako John Waters. Je pěkně špinavé! Ovlivnily nás nové hip-hopové desky, jako poslední A$AP Rocky – jsou tak zatraceně dobré, protože do hezkého zpěvu se dostávají grimeové, špinavé a děsivé zvuky a naopak. Pokoušíme se pořád dosáhnout rovnováhy věcí na hraně chaosu. Bude to znít jako Biffy, ale je to víc o ‘rockování’ spíš než o ‘rocku’."

 

 

Neill popsal album jako začátek nové kariéry: "Podle mě byly naše první tři alba lo-fi, hranatý prog-metal a ty naše tři poslední taková big-boy alba – s ohromnou, důležitou hudbou. A tahle deska objímá chaos. Tady jsme se poprvé cítili v temnotě trochu sami sebou. A to je myslím skvělé. Je to předpubertální deska! Restart."

"Je to první deska, na které se chci porvat. Dát lidem, co mě trochu štvou, co proto. Na téhle desce říkám, kdo jsem, tady jsou mé silné stránky a tady ty slabé. Je to fight rock."

Že jsou Biffy Clyro na živo přinejmenším stejně tak skvělí jako na deskách, předvedli v Česku už několikrát. Kapela, která hrála mimo jiné na stadiónu ve Wembley však v Česku své sólové koncerty doposud odehrála v pražských klubech. Pokaždé ale bylo vyprodáno a tak není divu, že svůj letošní koncert naplánovali do Velkého sálu pražské Lucerny.

BIFFY CLYRO

Vstupenky koupíte na https://shop.ticketpro.cz

Více na http://ellipsis.biffyclyro.com

Aktualizováno ( pondělí, 23 květen 2016 11:20 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Bezpráví se často dopouští ten, kdo nic nedělá, a ne ten, který něco tvoří.

MARCUS AURELIUS


Reklama

Banner
Banner
Banner