Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Malí pacienti v pardubické nemocnici budou mít novou hernu

Malí pacienti v pardubické nemocnici budou mít novou hernu

Email Tisk

benefice_rotaryVe čtvrtek 28. ledna 2010 proběhla ve Východočeském divadle v Pardubicích tradiční společná charitativní akce pardubického Lions clubu a Rotary clubu. Členové těchto dvou největších dobrovolných organizací v našem regionu se již po několikáté sešli, aby spojili své síly a pomohli dobré věci.  Tentokrát podpořili oddělení dětské  chirurgie v Pardubické krajské nemocnici a to částkou téměř 22 000 Kč.

Oba kluby dlouhodobě pomáhají potřebným. Aktivně vyhledávají projekty a zařízení, kam mohou směřovat finanční prostředky své a svých sponzorů. Unikátní je však skutečnost, že se tyto dva kluby dokázaly domluvit a spojit své síly pro jeden účel. Při letošní společné benefici padla volba na Dětskou chirurgii Pardubické nemocnice. "Součástí našeho dětského oddělení je herna. Její nábytek je bohužel v katastrofálním stavu, mnohdy již hrozí dětem další úraz. Proto jsem šťastná, že nám Lioni a Rotariáni umožní zakoupit novou sestavu nábytku do této herny," uvedla při předání šeku šťastná primářka dětské chirurgie MUDr Jarmila Antonová a dodala: "Ideální pomoc má být konkrétní a rychlá. Proto za získané prostředky nakoupíme nábytek pro děti ještě v tomto měsíci. Zvlášť nyní v zimě u nás máme více malých pacientů s různými zlomeninami, proto věřím, že je nová herna jistě potěší."

 

Výtěžek společné divadelní akce lionů a rotariánů předali paní primářce prezidenti klubů Miloslav Chaloupka a Martin Kolovratník. Oba pánové přislíbili, že v podobných aktivitách hodlají společně se svými přáteli pokračovat. Je také potřeba zmínit, že akce měla nadregionální charakter. Lioni pozvali své přátele ze dvou klubů v Rychnově nad Kněžnou a rotariáni přizvali přátele z Rotary clubu Hradec Králové.  Akce se navíc zúčastnil současný Guvernér rotariánského distriktu 2240 (Česká + Slovenská republika) František Ryneš. Ten k akci uvedl: "Vím o tom, že Rotariáni pořádají, stejně jako Lioni, po celé České republice desítky charitativních akcí.  Takovéto spojení obou klubů za jedním cílem je však unikátní. Pro mne osobně je to cenná zkušenost a věřím, že Pardubáci budou příkladem pro všechny ostatní!"

 

 

Aktualizováno ( sobota, 06 únor 2010 10:00 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Teprve manželství odhalí milencům, jak je život ve dvou složitý.

Victor de Broglie


Reklama

Banner
Banner
Banner