Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Mando Diao na Open Air Festivalu

Mando Diao na Open Air Festivalu

Email Tisk

open air festival 2012

Jedna z nejžádanějších festivalových kapel zavítá na Open Air Festival, který se koná 9. - 11. srpna 2012 a otevírá tolik očekávanou kytarovou scénu. Mando Diao - energický, melodický pop s nádechem punku vás nenechá v klidu. Inspirace 60. a 70. léty slibuje intenzivní zážitek, protože naživo tato pětice Švédů překypuje energií.

Třídenní festivalovou zábavu po elektronických Gorillaz Sound System podpoří alternativní rocková kapela Mando Diao. „Podařilo se nám splnit přání fanoušků a po pěti letech přivést kapelu znovu do Česka, a to právě na Open Air Festival,” říká dramaturgyně festivalu Milena Palečková. Fanoušci v Česku mohli Mando Diao naposledy vidět v roce 2007. Určitě si pamatujete píseň Dance With Somebody s retro klipem, která tyto severské chlapíky dostala na přední příčky světových hitparád. Za poslední studiovou desku Give Me Fire dostala kapela dokonce platinové album. Dvanáctiletou historii nyní zrekapitulovali na albu Greatest Hits Volume 1, která vyšla začátkem letošního roku.

Mando Diao začínali přitom jako garážová kapela ve švédském Börlange. V roce 1999 kolem sebe současný frontman Björn Dixgård začal formovat kapelu, která si brala inspiraci z Beatles, Nirvany i Neila Younga. Teprve v roce 2004 na sebe výrazně upozornili albem Hurricane Bar a získali si pozornost především švédských, německých a japonských fanoušků. S dalšími alby se jejich popularita šířila dál po západní Evropě a z klubové scény se dostali až do pozice headlinerů známých festivalů.

Kromě Björna (zpěv a kytara) se návštěvníkům OAFu představí Gustaf Norén (zpěv, kytara), Carl-Johan "CJ" Fogelklou (basa), Samuel Giers (bicí) a Mats Björke (klávesy). V tomto složení v roce 2010 odehráli v Berlíně slavný akustický koncert pro MTV, kde jim hostoval frontman The Kinks Ray Davies, Daniel Haglund, Klaus Voormann, Juliette Lewis a současná hvězda alternativního popu Lana Del Rey. Koncert vyšel na CD a DVD s názvem MTV Unplugged Above and Beyond.
Klip k singlu Dance With Somebody najdete zde. (http://www.youtube.com/watch?v=qkyRHRIvoGo)

Postupně budou přibývat nejen zahraniční jména, ale také spousta českých, které nabídnou neméně intenzivní zážitek. Sledujte www.openairfestival.cz a nic vám neunikne.

 

 


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner