Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 17. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Marie Rottrová exkluzivním hostem Půlnočního turné Václava Neckáře

Marie Rottrová exkluzivním hostem Půlnočního turné Václava Neckáře

Email Tisk

Václav Neckář, foto: (c) 2012 Jaromír Zajíček - FotoZajda.czVáclav Neckář pokračuje v přípravách Půlnočního turné 2012. Oproti původním plánům odjet náročnou šňůru deseti koncertů během jednoho měsíce ještě do Vánoc, se nakonec rozhodl pro méně intenzivní, prodlouženou variantu turné, díky které budou mít diváci více možností potkat se s jeho písničkami. Letos se tedy uskuteční první tři koncerty, pokračovat budou v lednu a únoru příštího roku.

Exkluzivním hostem turné bude další legenda české populární hudby, Marie Rottrová. „Odehrajeme tři velké vánoční koncerty 17. 12. v Pardubicích, 18. 12. v Plzni a 19. 12. v Praze. Generálku si uděláme 7. prosince v Košicích," upřesňuje Václav Neckář a prozrazuje i další plány: „Za celou svou dlouhou profesní kariéru jsem ještě nikdy nevydal vánoční album, a tak jsme se s Bacily dohodli, že jej konečně natočíme. Naše vánoční CD by měl příští rok vydat Supraphon."

Marie Rottrová přijala pozvání na Půlnoční turné 2012 s radostí: „Vloni jsem sama velké turné absolvovala a ty haly, respektive lidé, kteří na koncert dorazí, už mi hodně chybí, opravdu se moc těším. Zkoušet jsme zatím nezačali, ale v doprovodu Bacilů bych měla zazpívat celkem tři písně a mělo by dojít i na jeden společný duet." Na pódiu nebude chybět chlapecký pěvecký sbor Pueri Gaudentes. A jako předskokan se představí mladičká nadějná zpěvačka Patricie.

Na Půlnočním turné 2012 spolu s novinkami z posledního Neckářova alba, včetně hitu Půlnoční, zazní i další skladby, které lidé dobře znají. Například Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Čaroděj Dobroděj, Štědrý den, Planetárium, Suzanne nebo Kdo vchází do tvých snů (má lásko)... Chybět nebudou ani tradiční české koledy.

Vstupenky na Půlnoční turné 2012 jsou v prodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz, Ticketportal – www.ticketportal.cz a v prodejnách sítě Bontonland – www.bontonland.cz v cenách od 490 do 790 Kč.

 

NOVÉ TERMÍNY TURNÉ

 
17. 12., 19:00 - ČEZ Aréna Pardubice
18. 12., 19:00 - TJ Lokomotiva Plzeň
19. 12., 19:00 - Tipsport Aréna Praha

 

SoutěžVáclav Neckář začínal jako herecký elév v Mosteckém divadle pracujících a v plzeňském divadélku Alfa. Poté od roku 1966 účinkoval v divadle Rokoko, v letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí v oscarovém filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou vede jeho bratr Jan Neckář. Letos byl uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl.

 

Zkuste štěstí a vyhrajte vstupenky na pardubický koncert v naší soutěži.

 

Aktualizováno ( pondělí, 15 říjen 2012 12:51 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner
Banner