Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Marie Rottrová - Vše nejlepší Tour 2011

Marie Rottrová - Vše nejlepší Tour 2011

Email Tisk

Marie Rottrová - Vše nejlepší Tour 201127. října 2011 v 19 hodin - ČEZ ARÉNA Pardubice
Ke svému letošnímu významnému jubileu - 70-tým narozeninám, se rozhodla stálice české popmusic Marie Rottrová ukončit aktivní kariéru a vyráží na své poslední koncerty v podobě turné po Čechách a Slovensku, aby na pódiu oslavila své narozeniny s přáteli - hosty koncertů jako jsou Petr Spálený, Jaroslav Wykrent, Petr Němec, Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský a s dalšími, kteří ji v průběhu její kariéry provázeli, a také aby se rozloučila se všemi svými věrnými fanoušky, kteří ji byli velikou oporou po celou dobu její pěvecké kariéry. Na Turné jí doprovodí ostravská skupina Flamingo a další hudební hosté.

Říká se, že Marie Rottrová je dáma, která umí stárnout. A nyní ukazuje, že umí ve správné chvíli i skončit. "Moc se na letošní turné těším, dopřávám si odpočinek a klid a na podzim se naposledy postavím na pódia, abych se všemi svými hudebními přáteli a fanoušky rozloučila. Jak jinak, než svými písničkami," říká s úsměvem Marie Rottrová, která za svou kariéru vydala více než 20 alb, desítky výběrů a odehrála přes 3 tisíce koncertů.

Termíny a místa konání koncertů:

20.10.2011 v 19,00 h. - BUDVAR ARÉNA, České Budějovice
26.10.2011 v 19,00 h. - Tipsport aréna Liberec
27.10.2011 v 19,00 h. - ČEZ ARÉNA Pardubice
2.11.2011 v 19,00h. - Kajot Arena, Brno
9.11.2011 v 19,00 h. - Zimní stadion, Hradec Králové
10.11.2011 v 19,00 h. - Zimní stadion, Ústí nad Labem
23.11.2011 v 19,00 h. - ČEZ ARÉNA, Ostrava
24.11.2011 v 19,00 h. - Sportovní hala Euroncs, Zlín
30.11.2011 v 19,00 h. - KV ARÉNA, Karlovy Vary
1.12.2011 v 19,00 h. - Hala TJ Lokomotiva, Plzeň
8.12.2011 v 19,00 h. - TESLA ARÉNA, Praha

Marie Rottrová pochází z hudebnické rodiny, otec byl varhaník, matka zpěvačka. Od mládí se učila hrát na klavír. Po maturitě na bohumínském gymnáziu (stejně jako později její synové) pracovala jako úřednice. V roce 1960 se (ještě jako úřednice ostravské pobočky Československé státní spořitelny) zúčastnila ostravské hudební soutěže, která hledala mladé talenty a kterou doprovázel orchestr Gustava Broma. Na podkladě této soutěže dostala pozvánku do Československé televize, kde vystoupila poprvé s písničkou Jana Hammera a Jaromíra Hořce Rozmarné stvoření.

Po celou dobu odolávala nabídkám na přesídlení do Prahy a až do roku 1985 zůstávala věrná rodné Ostravě. Zde vystupovala s instrumentální skupinou Františka Trnky, dále též s místními skupinami Oktet, Samuel a Majestic. Svoje první gramofonové nahrávky se dočkala až se skupinou Flamingo (později byla přejmenována na skupinu Plameňáci). Stálou členkou této bigbeatové kapely se stala v roce 1969. Zde zpívala se zpěvákem Petrem Němcem zejména soulový repertoár. V pěvecké trojici Marie Rottrová-Petr Němec-Hana Zagorová na sebe upozornila také na 2. bigbeatovém festivalu v roce 1968 v pražské Lucerně. První dlouhohrající deska se skupinou Flamingo byla vydána v roce 1970, zpívala na ní se zpěvákem Petrem Němcem. Byla vydána i exportní verze tohoto prvního alba pod názvem This Is Our Soul. O tom, že se jednalo o úspěšný profesní start, svědčí i to, že začala aktivně spolupracovat prakticky se všemi velkými tanečními orchestry té doby. Navíc se objevilo i několik vynikajících textařů, kteří pro ni dokázali napsat velice krásné písňové texty. Především se jednalo o Jiřinu Fikejzovou, později též o Jaroslava Wykrenta a Jaromíra Nohavicu. Dobře otextované písničky a pečlivost při veřejných vystoupeních následně způsobily, že si Marie Rottrová vytvořila image velice milé, příjemné a neustále optimisticky naladěné ženy.

Marie Rottrová - Vše nejlepší Tour 2011

Spolu s koncertními šňůrami se dostavilo i časté vystupování v Československé televizi, kde jí (zejména v ostravském televizním studiu) dávali hodně času i prostoru. Kromě slovenského muzikálového filmu Neberte nám princeznú se stal velmi úspěšným a populárním především televizní pořad Divadélko pod věží, který měl 22 dílů a kam si Marie Rottrová zvala velmi atraktivní hosty. Vystupovali zde, mimo jiné, třeba Karel Gott, Pavel Bobek či Jiří Bartoška. S některými z nich natočila i písňové duety.

Nicméně koncem 80. let se dostavily i první osobní a zdravotní problémy a umělecká kariéra úspěšné zpěvačky byla definitivně narušena i společenskými událostmi z listopadu 1989. Od roku 1985 žije v Praze, po druhém sňatku střídavě v Praze a v Německu. Z prvního manželství má dva dospělé syny, oba jsou úspěšnými hudebními skladateli.

Od roku 2001 zažívá Marie Rottrová svůj velký comeback. Po vydání alba Podívej v produkci Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského z Neřež je opět velmi žádanou zpěvačkou, o čemž svědčí velká prodejnost jejich alb a stále vyprodaná vystoupení v Česku i na Slovensku. Získala několik zlatých alb a také platinové album za prodej CD Podívej z roku 2001 a také za vynikající výběrová CD, která si sama sestavila.

V poslední době úzce spolupracuje se zmíněnými Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřeštálem a opět také se skupinou Flamingo se zpěvákem Petrem Němcem a hostujícícím Jaroslavem Wykrentem. Velmi oblíbené jsou i její vánoční koncerty se Septetem plus a dětským pěveckým sborem.

V listopadu 2009 vydává po 8 letech album Stopy, s autorskými písničkami Zuzany Navarové, Zdeňka Vřešťála, Jaromíra Nohavici, Filipa Benešovského atd.

Na 17.11.2009 připravila speciální Exkluzivní dvojkoncert za doprovodu skupiny Neřež s názvem Všechno nejlepší (největší hity) a Pocta Zuzaně Navarové (členové Nerez - Z.Vřešťál, V.Sázavský, Pavel Plánka a na basu Filip Benešovský, zpěv - Klára Vytisková - zpěvačka skupiny Toxique). Uskutečnil se na největším českém divadelním jevišti - v Janáčkově divadle v Brně.

Vstupenky lze zakoupit na http://vstupenky.ticket-art.cz.

Ticket Art

Aktualizováno ( neděle, 09 říjen 2011 09:25 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner