Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý Bendy

Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý Bendy

Email Tisk

Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý BendyOd začátku června bude hostit pardubická Tipsport arena Mistrovství světa v hokejbalu 2017. Česká republika hostí světový šampionát podruhé, v Litoměřicích v roce 1998 a v Plzni o jedenáct let později vždy získali zlaté medaile. Celý tým věří, že v touze vrátit zlato domů jej požene zaplněná aréna. A v ní bude bavit fanoušky akční maskot.

Postavička je inspirována hokejbalovým míčkem. Má jasně oranžovou barvu a zdobí ji široký úsměv. Jeho jméno zvolili fanoušci hlasováním na facebooku šampionátu. Ze všech návrhů se vybralo pět jmen: Bally, Bendy, Kulička, Pomík, Topy. Z této pětice zvolilo přes sedm set fandů Bendyho, který získal 235 hlasů. Druhý skončil Pomík a třetí Bally.

Hbitý maskot si během hokejové baráže nazul brusle a zavítal pobavit fanoušky Dynama, pozdravil běžcel na pardubickém půlmaratonu. V neděli si nenechal ujít zahájení dostihové sezony na pardubickém závodišti, utkání amerických fotbalistů a Pardubický sportovní den v Tipsport areně. Podíval se i do Hradce Králové na závod Nova Cupu koncem dubna.

Mistrovství světa v hokejbalu bude nabízet řadu doprovodných akcí. Pardubice budou v průběhu desetidenního šampionátu žít nejen hokejbalem. Na parkovišti u arény vyroste velká fanzóna s dvěma mobilními hřišti, kde budou denně turnaje pro děti a mládež, turnaje pro školy, řada dětských atrakcí, zábavný program, game zóna a také odpolední a večerní kulturní program. Účast přislíbili i známé osobnosti, především hokejisti, kteří si také často zahrají rekreačně hokejbal – Dušan Salfický, Milan Hnilička, Richard Král, Petr Průcha, Jaroslav Kudrna a další. Podívat se přijde určitě i Bendy.

Maskotem hokejbalového šampionátu bude usměvavý Bendy

V termínu světového šampionátu se kromě mistrovství koná v Pardubicích řada velkých akcí, jako jsou Aviatická pouť, Pernštýnská noc, Dětský super den, Zrcadlo umění nebo Den Pardubického kraje. Na hokejbalové mistrovství světa v Pardubicích od 1. do 10. června si lze zakoupit permanentku za 600 korun. Denní vstupné stojí 100 korun. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

• Oficiální web mistrovství světa: www.pardubice2017.com
• Oficiální facebook mistrovství světa: www.facebook.com/pardubice2017

Aktualizováno ( pátek, 19 květen 2017 17:46 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner