Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Mat Zo je další hvězda Trancefusion

Mat Zo je další hvězda Trancefusion

Email Tisk

mat_zoDalším z řady DJs, kteří se poprvé představí pražskému publiku a fanouškům Trancefusion je britský producent a DJ Mat Zo. Tento velice sympatický chlapík určitě v říjnu nadchne i vás, kteří zamíříte do Incheba arény.

Londýnský DJ Matan Zohar – nebo také Mat Zo, jak ho znají fanoušci – se narodil do umělecky nadané rodiny. Díky matce, profesionální houslistce, a otci, věhlasnému malíři a milovníkovi hudby, se už od malička seznamoval se světem hudby: s klasikou i folkem, s operou i moderní syntezátorovou hudbou. Když bylo Matanovi osm, byl už hudbou prosycen natolik, že se sám naučil hrát na kytaru a rozhodl se, že založí vlastní skupinu.

Nedlouho po návratu rodiny z USA zpátky do rodného Londýna začal jedenáctiletý Matan hrát na bicí v jazz klubu a na baskytaru v rockové skupině. Nicméně po seznámení s taneční hudbou projektů jako Daft Punk a Chemical Brothers mu nadobro učarovaly jejich primitivní rytmy podtrhnuté výraznými melodiemi, instrumentací a progresí a o Matanově dalším směřování bylo rozhodnuto: produkce elektronické hudby a DJing.

Ve třinácti se sám naučil produkovat taneční hudbu. V šestnácti se postavil za gramofony.

V polovině roku 2007 měl už za sebou remixy pro Andyho Moora a Markuse Schulze. Skutečně se ale proslavil až když si ho najal Tiesto, aby mu zremixoval skladbu „Driving to Heaven“. Ta se pak objevila na Tiestově kompilaci „In Search of Sunrise 7“.

Mat Zo se rychle vypracoval a stal se jedním z nejžádanějších producentů progresivní taneční hudby. Hrál v Holandsku, Německu, na Ukrajině, na Ibize, v Indii a samozřejmě v Anglii. Globální dosah nadějného producenta se dále výrazně rozšířil v létě roku 2008, kdy začal na online rádiu Afterhours.fm vysílat svou měsíční show Zoned.

Rok 2010 byl pro Matana zatím nejúspěšnější. Vydal několik vynikajících tracků, např. „24 Hours“, „The Lost“, „The Found“, „Near the End“. V květnu se objevila jeho debutová kompilace s názvem „Anjunabeats Worldwide Volume 2“, kterou namixoval spolu se Super8 & Tab. Hrál v britských klubech Godskitchen a Ministry of Sound či na Arminově polském koncertě v rámci turné ASOT 450. S kolegy Above & Beyond, Jaytech a Super8 & Tab také stačil objet Austrálii na turné Future Music Festival.

Matanovy skladby hrají všichni největší DJové světa, včetně Armina Van Buurena, Tiesta, Above & Beyond, Markuse Schulze, Ferryho Corstena, Andyho Moora či Airwave. Jeho tvorba vychází na labelech Intuition, Armada a Anjunabeats. Mat Zo i ani v roce 2011 nezahálí a tvoří v různých stylech elektronické hudby, od drum and bass, přes trance až k progressive. I nadále připravuje show Zoned, vysílanou na Afterhours.fm. Jeho exkluzivní remixy hrají nejvýznamnější taneční rádia světa. Nepochybujme, že Mat Zo má před sebou velkou budoucnost. To, co jsme viděli a slyšeli dosud, byl jen začátek.

Více informací na http://www.trancefusion.cz/  nebo na http://on.fb.me/TRANCEFUSION
Vstup pouze od 18ti let.

 

 


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Slávu velkých lidí vždy měříme prostředky, kterými ji dosáhli.

ROCHEFOUCAULD


Reklama

Banner