Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Historie a současnost Město Nasavrky podpořilo dotací Keltský skanzen

Město Nasavrky podpořilo dotací Keltský skanzen

Email Tisk

Keltský skanzen, foto: Jaromír Zajda ZajíčekNasavrky – V pondělí 14. března 2016 rozhodlo Zastupitelstvo města Nasavrky o přidělení dotace ve výši 1 milionu korun Keltskému skanzenu, který v Nasavrkách staví nezisková organizace Boii. Členové spolku Boii tak zahájili intenzivní práce na dokončení unikátního areálu keltské vesnice, který by se díky dotaci měl prvním návštěvníkům otevřít již koncem letošního roku.

V roce 2016 by mělo dojít k dokončení unikátní klešťovité brány, kterou se vstupuje do vesnice, a dále tří dvorců zaměřených na život našich předků a na ukázky jednotlivých keltských řemesel. Kromě toho plánuje spolek také dokončení potřebného zázemí areálu – tedy zejména parkoviště pro cca 30 automobilů a administrativní budovy, kde by měla být umístěna prodejna vstupenek, restaurace, učebna pro programy pro školy a současně i jako přednášková místnost.

Na podzim a v zimě jsme kromě jednání s Městem Nasavrky připravovali také samotnou stavbu a jednali jsme s možnými dodavateli, abychom byli na výstavbu co nejvíce připraveni předem,“ říká předseda spolku Boii, Mgr. Lukáš Blažek. „Máme připraven harmonogram stavby, samotné práce by měly započít v dubnu,“ dodává Lukáš Blažek. Ačkoliv má spolek již hlavní dodavatele předjednány, stále shání také pomoc od sponzorů – zejména se jedná o dodávky dřeva na keltské stavby a dodávky stavebních materiálu a prací na administrativní budovu a parkoviště. Část prací bude také realizována dobrovolnicky. Celkově projekt dostavby počítá s investicí ve výši cca 2,2 milionu korun, která by kromě dotace Města Nasavrky měla být tvořená výhodným úvěrem, sponzorskými dary a dotací Pardubického kraje, o niíž nyní spolek žádá.

 

Keltský skanzen, foto: Jaromír Zajda Zajíček

 

Další činnost spolku

Kromě projektu skanzenu plánuje spolek Boii, z.s. celou řadu dalších akcí. První z nich proběhly za účasti řady návštěvníků již tento víkend – byla to tradiční oslava svátku jarní rovnodennosti s vynášením staré bohyně ze vsi a ve večerních hodinách také Keltský telegraf u rozhledny Boiika. Mezi další akce, které spolek v nejbližší době plánuje, patří zejména jarní turnus programů pro školy, oslava svátku Beltine v dubnu či Muzejní noc v polovině května.

Více informací naleznete na http://www.skanzennasavrky.cz

Aktualizováno ( pondělí, 21 březen 2016 18:04 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner