Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 24. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Mezinárodní soutěž zážitkového saunování - Sauna Herbal Cup v Jeseníkách vyhráli Italové

Mezinárodní soutěž zážitkového saunování - Sauna Herbal Cup v Jeseníkách vyhráli Italové

Email Tisk

Renato CazzolatoBranná (Olomoucký kraj) – Sauna Herbal Cup o víkendu 29. listopadu - 1. prosince 2013 přilákal do Jeseníků saunéry z osmi zemí Evropy. Mistrovství v zážitkovém saunování se zamřením na přírodní esence a ingredience proběhlo poprvé v Relax centru Kolštejn. Odborní porotci i návštěvníci saunového světa hodnotili saunové ceremoniály - umění jednotlivých saunérů vytvořit v desetiminutovém představení tu správnou show, příjemnou atmosféru za pomoci hudby, speciálního osvětlení, netradičních vůní i nápaditých peelingů. Akce pořádaná pod záštitou pěti odborných asociací a CzechTourism představila poměrně nový obor zážitkového saunování veřejnosti.

Návštěvníky zaujaly také kostýmy saunérů a rekvizity, které dnes již tvoří neodmyslitelnou část saunového ceremoniálu. „Jedná se vlastně o takové saunové divadlo. Saunér přichází do prohřívárny a polévá kameny na kamnech vodou s vonnou esencí. Následně rozhání horký vzduch po sauně ručníky. A to již může být velmi kreativní i technicky náročné provedení. V sauně se během ceremoniálu odehrává příběh, podkreslený hudbou a doplněný mluveným slovem saunéra. Sauna Herbal Cupu přinesl mnoho témat, příběhů a saunových zážitků. Vždyť zde soutěžilo 17 saunérů. Celkem návštěvníci viděli na padesát saunových ceremoniálů ve finské sauně a v parní lázni,“ říká Pavel Hofrichter, organizátor akcí z cyklu SaunaFest.Mezi 9 finalisty v nedělním finále soutěžili 4 čeští saunéři. Mistr ČR v saunových ceremoniálech Jaroslav Pallas z Cedrus Spa skončil na třetím místě, hned za dvojicí Italů.

Soutěžící

Část soutěžících Herbal cupu

Renato Cazzolato a jeho kolega Luca Brighi přivezli na Kolštejn neskutečný zážitek a předvedli vysokou profesionalitu. Mezi nejlepšími byl také Jiří Sonntag, saunér Relax centra Kolštejn s keltským příběhem nebo Lukáš Poluk z pražského saunového světa Saunia.„Mezinárodní soutěž slouží hlavně k navázání nových přátelství mezi saunéry, ke vzájemné inspiraci a výměně zkušeností. Sobotní večer pak patřil dobré zábavě při živé hudbě.

Na Kolštejně se sešli saunéři z různých zařízení a jsem rád, že pozvání přijali i ti nejlepší odborníci na zážitkové saunování. Sauna Herbal Cup se stal opravdovým svátkem saunování, a ukázal, že saunové ceremoniály se dají s úspěchem provádět i v menších saunách“ dodává Tomáš Drápal, ředitel Relax centra Kolštejn. Akce měla také řadu doprovodných programů – workshopy na téma pivovarnictví nebo konopí ve wellness, bylinky v sauně a další zajímavé diskuse. Sauna Herbal Cup odstartoval letošní Týden saunování, což je celorepubliková akce probíhající v saunách po celé ČR již ve svém čtvrtém ročníku.„Zážitkové saunování je nyní velkým trendem a rozvíjející se novinkou. Přibývají sauny a wellness resorty, kde se již zážitkové saunování nabízí. Soutěže, jako je Sauna Herbal Cup, pak umožňují poměřit výkony saunérů a představit novinky.

Další velkou saunovou událostí bude Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech, které se uskuteční od 13. do 16. března 2014 v Cedrus Spa u Pardubic. Očekáváme účast hned několika saunérů ze světové špičky,“ zve příznivce saunování Pavel Hofrichter, který je i naším odborníkem na zážitkové saunování.Sauna Herbal Cup získal záštitu odborných asociací: ABAS, APR, ČAW, AHR a CzechTourism.

Aktualizováno ( úterý, 03 prosinec 2013 07:56 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner