Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Mikroregion Chrudimsko podává projekt na podporu cestovního ruchu

Mikroregion Chrudimsko podává projekt na podporu cestovního ruchu

Email Tisk

logo_chrudimsko_hlineckoVýbor Mikroregionu Chrudimsko schválil v úterý 26. ledna 2010  definitivní žádost na podporu cestovního ruchu na Chrudimsku - Hlinecku.

"Samotná žádost s ekonomickou studií má sto jedna stránek a mikroregion se uchází o více jak dva a půl milionu korun z Evropské unie. Podáním projektu na Úřad regionální rady bychom tak chtěli navázat na pomalu končící projekt města Chrudimi, který vlastně rozhýbal cestovní ruch u nás v regionu," komentuje jednání výboru jeho předseda Vladimír Pecina.

Příprava projektu začala již v první polovině loňského roku a zástupci měst se několikrát společně setkali. Na jednáních byl vydefinován obsah, který následně zpracovala do žádosti o dotaci Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje společně s místopředsedou svazku Romanem Málkem.

"Vycházeli jsme z dobrých zkušeností  minulého projektu a zároveň doplňovali očekávané trendy v cestovním ruchu. Nově chceme dělat specifické balíčky pro seniory, ale držet se i osvědčených turistických novin, press tripů pro novináře. Chceme i více vstoupit do rozhlasových a tištěných médií," prozrazuje Málek. Nově má projekt podporovat také venkovskou turistiku se zaměřením na řešení venkovských prostorů, božích muk či kapliček.

Výbor dále hovořil o projektu cestovního ruchu České rady dětí a mládeže (ČRDM), který je primárně zaměřen na cílovou skupinu dětí skrze působení volnočasových organizací, zájmových kroužků, škol či sportovních oddílů.

"Projekty se velmi vhodně doplňují. Navíc projekt rady má i řadu aktivit, které nebylo možné s ohledem na jednání se starosty měst finančně realizovat," uzavírá Pecina.

 

Aktualizováno ( úterý, 26 leden 2010 15:49 )  

Banner

Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner