Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Miluju tě... i s natáčkama

Miluju tě... i s natáčkama

Email Tisk

Miluju tě... i s natáčkama"Ani jsem si nevšimla, že si na talíř nakládám další porci tataráku, tři topinky a pak, s pocitem ponížení, ale nemohla jsem odolat, i pořádnou porci čokoládového dortu, kterým přispěla ke zdaru společného stolování Pavoučnice."

Chiara je půvabná mladá žena se zajímavým zaměstnáním - pracuje jako letuška. A právě v letadle se seznámí s budoucím manželem Radimem. Počáteční idylka však netrvá dlouho a než se Chiara z manželovy proměny vzpamatuje, má na krku péči o dům i zahradu a několik kilo navíc. Když zjistí, že je jí manžel nevěrný, uvědomí si, že takhle to přece nemůže nechat...

Dokážu si představit, že budou čtenáři rozděleni na dva tábory - jedni budou knihu milovat a druhé bude vytáčet do vývrtky. Já se řadím ovšem mezi ty, které hlavní hrdinka vytáčí, ale přitom se při čtení náramně baví. Tudíž jsem takový ten zlatý střed.

Nejdříve se o příběhu zmíním jako vývrtka. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, ať se snažím sebevíce, nedokážu pochopit uvažování hlavní hrdinky Chiary. Já chápu, že možná mezi námi existují ženy, se kterými můžou muži manipulovat, ale už tak nedokážu pojmout to, že ony to nevidí a navíc, neposlouchají ani své okolí. Tvrdí, jak jsou šťastné, ale strojené úsměvy nic nezachrání. Vadila mi ta její naivita, jak sebou nechala zametat, lítala jako hadr na holi, nikdy nebyla dost dobrá. Tohle jako vážně?!
A teď napíšu dojem jako čtenář, který knihu miluje. Ačkoliv mi byla Chiara svým chováním velmi nepříjemná, tak svým způsobem jsem ji zbožňovala. Vtipné a úsměvné historky, které se odehrávají na stránkách, byly vždy suprově vyřešeny. Její kamarádky ovšem byly nejvíc. Mít kolem sebe takhle báječné lidi, tak si nikdo na nic nemůže stěžovat. :)

"Otevřela jsem okno, abych vyvětrala, a z lednice vytáhla čokoládový polárkový dort. Než skončily televizní zprávy, byl ten tam."

Ač mi příběh přišel docela smutný, protože mi stále nejde do hlavy to, jak se Chiara nechala shazovat, tak je také velmi milý a radostný a troufám si říct, že i zajímavý. Minimálně pro ženy. Pro mě bylo třeba fajn si přečíst tuto knihu a utvrdit se v tom, že jsem spokojená s tím, jaká jsem, Chvílemi velmi hlučná, někdy hádavá, jindy pokorná, ale jsem svá. A to chvílemi Chiara nebyla, i když to vše podstupovala ze zištných důvodů, i tak to nebylo správné. Však až si to přečtete, tak věřím, že se mnou budete souhlasit.

Nejhlavnější ale je, že jsem se při čtení bavila. A když myslím, že jsem se bavila, tak opravdu jsem hltala stránky. Buď jsem kroutila hlavou a nechápala a nebo jsem se usmívala a pokyvovala hlavou, jako že je to v pořádku. Střídaly se ve mě emoce, které byly sem tam tak silné, že jsem musela na pár minut odložit knihu a jít třeba... Umýt nádobí... Dát prát prádlo... Vyvenčit psa... Uvařit... Nakoupit... 

Ženy, přečtěte si to, bude se vám to líbit, budete po tom nabité energií a budete rády za to, jaké jste a co máte.

 


Název knihy:    Miluji tě...i s natáčkama
Autor:                 Miluju tě... i s natáčkamaAlena Jakoubková

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   5192
Rok vydání:       2016
Počet stran:       192

ISBN:                  978-80-243-6970-9
EAN:                   9788024369709

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz
   

  

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer?) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indri?ason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.MOBAknihy.cz
.

autorčin blog

Aktualizováno ( čtvrtek, 02 červen 2016 20:57 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner
Banner
Banner