Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba MissinCat přiváží do Prahy hravé i emotivní příběhy

MissinCat přiváží do Prahy hravé i emotivní příběhy

Email Tisk

MissinCat vystoupí na benefičním koncertu v Café V leseKřehké a svěží písně kosmopolitní písničkářky a multiinstrumentalistky MissinCat zazní 5. května 2017 v pražském Café V lese. MissinCat v Praze vystoupí v rámci charitativního večera, jehož výtěžek bude použit pro potřeby Chráněného bydlení Slapy, pro lidi s mentálním postižením. Vstupné stojí 213 Kč.

Už v mateřské školce prohlásila, že chce být zpěvačkou, čemuž neváhala obětovat slušně rozjetou kariéru basistky v dívčí pop-rockové kapele Vertigini i zázemí domovského Milána. Caterina Barbieri alias MissinCat tak považuje již deset let za svůj druhý domov Berlín. Výčet úspěchů ostatně dokazuje, že stěhování bylo krokem správným směrem.

V německé metropoli vzniklo její debutové album Back On My Feet, které ihned zabodovalo v hitparádách a reklamě - stejnojmenný singl Back On My Feet zazněl ve spotu Nintenda i na prestižním festivalu SXSW v USA. Navíc byla majitelka příjemně nakřáplého hlasu vybrána jako předskokanka Amy Winehouse a The XX. Druhou desku s názvem Wow okořenila o mezinárodní spolupráci se švédským producentem a písničkářem Sonnym Boyem Gustafssononem, duet s MissinCat na albu střihla Miss Li nebo italská indie-rocková hvězda Dente, s nímž se podílela na soundtracku k úspěšnému italskému filmu Omamamia.

 

 

Před dvěma lety přibyla do diskografie nahrávka Wirewalker. Obdivovatelka Lou Reeda či Niny Simone, talentovaná hráčka na několik nástrojů a autorka silných písní, na svých dosavadních albech předvedla pestrou škálů výrazů od minimalistického popu po opulentní instrumentaci. Fanoušci už netrpělivě očekávají nové EP Forces, na které si MissinCat přizvala své hudební kolegy - La Boum Fatale, Me & My Drummer, Robota Kocha a další. Forces předznamenává singl a videoklip Made Of Stone.

missincat.com | facebook.com/events | goout.net/missincat

Aktualizováno ( čtvrtek, 27 duben 2017 18:55 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner
Banner
Banner