Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Zdraví Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech se blíží

Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech se blíží

Email Tisk

Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech se blíží V půlce března se v Cedrus Spa na Pardubicku uskuteční největší svátek zážitkového saunování v ČR s názvem SaunaFest 2014. Účast v soutěžní části přislíbilo 26 saunérů z 9 zemí a pod jejich taktovkou proběhne během tří dnů celkem 50 saunových ceremoniálů. Ty se stávají nedílným zpestřením pobytu v sauně již i v řadě saun a wellness center v ČR a zvyšují tak atraktivnost saunování u široké veřejnosti.

Na návštěvníky, milovníky saunování, čeká v Cedrus Spa od 14. do 16. března 2014 velkolepá podívaná. SaunaFest 2014 nabídne vedle soutěžních saunových ceremoniálů také exhibice zahraničních hostů a bohatý doprovodný program. Návštěvníci si mohou vyzkoušet saunové procedury - hammam, ruské metličkování, beauty procedury jako je solný peeling nebo medová saunová kosmetika. Vedle prohříváren Cedrus Spa zde bude k vyzkoušení i venkovní sudová sauna CARETTA.

Soutěžící saunéři, kteří patří mezi špičku v ČR, předvedou v oficiálním "Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech" své pojetí zážitkového saunování. Saunový ceremoniál je zážitkem v sauně, kdy saunér polévá kameny na kamnech vodou s vonnou esencí a následně rozvíří horký vzduch ručníkem po sauně. Moderní saunové ceremoniály jsou pak doprovázeny hudbou a speciálními světelnými efekty a mají svůj příběh. Jde vlastně o desetiminutové divadlo přímo v sauně. Hodnotit se bude nejen celkové provedení ceremoniálu, ale také znalost vonných esencí a komunikace s návštěvníky. Výherci českého mistrovství čeká cesta na mistrovství světa a další zahraniční soutěže. Vítěz pak získá zájezd jachtou Silva podél Chorvatských ostrovů od CK Natur Travel a další hodnotné ceny.

V rámci Saunafestu proběhne také druhá, mezinárodní "Velká cena ČR v saunových ceremoniálech". Zde se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry ze světa. O tom, že mají šanci svědčí loňské druhé místo Jaroslava Pallase . Všichni soutěžící získají cenné body do světového žebříčku saunérů - Saunaranking.com. SaunaFest je za krátkou dobu své existence považován za jednu z nejprestižnějších evropských saunových událostí.

"Na SaunaFest přijedou nejlepší saunéři ze světové špičky, například Fabian van Dijk z Nizozemska, Egri Csába z Maďarska, Italové Renato a Luca, v porotě bude působit Lay Pang Ong z Dánska. Naším cílem je připravit zajímavý program pro širokou veřejnost, upozornit na prospěšnost pravidelného saunování a pomoci rozšířit saunové ceremoniály do dalších míst v ČR,“ říká Pavel Hofrichter, člen představenstva České asociace wellness, odborník na zážitkové saunování a ředitel produkční společnosti RAIN.cz, která zajišťuje organizaci akce.

"Smyslem SaunaFestu totiž není jen samotná soutěž. Jde také o výměnu zkušeností a možnost inspirace, kterou uvítají hlavně odborníci z hotelů a sportovních zařízení i další wellness profesionálové," dodává Pavel Hofrichter, který .ve spolupráci s odborníky ze zahraničí zde bude organizovat i konzultace a workshopy jak právě zážitkové saunování zavést do nabídky saunových světů a saun. Akce je pořádána pod záštitou oborových asociací - České asociace wellness, Asociace pracovníků v regeneraci, Asociace českých aromaterapeutů a Asociace bazénů a saun ČR. 

 

 

Aktualizováno ( pondělí, 10 únor 2014 07:38 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner