Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 17. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Mladí lidé bojují proti komerční reklamě

Mladí lidé bojují proti komerční reklamě

Email Tisk

Mladí lidé bojují proti komerční reklaměPříští týden se na chrudimském gymnáziu uskuteční přednášky a workshopy o marketingu a reklamě a na jejich základě studenti připraví reklamní kampaň na věci, které nelze koupit za peníze.

Skupina mladých lidí se rozhodla nepřihlížet nečinně zaplavování svého okolí komerčními reklamami a naplánovala proto reklamní kampaň na věci zadarmo. Připravují workshopy pro studenty chrudimského gymnázia, které nejdříve seznámí se základními praktikami marketingu a tvorby reklamy, a společně pak reálné reklamy vytvoří.

Komerční reklamy vnucují člověku názor, že nebude šťasten, pokud si nekoupí ten který výrobek. My ale za krásné a důležité považujeme i zpěv ptáků, šumění řeky a vůni čerstvě posečené louky. Rozhodli jsme se proto pomocí svého projektu Štěstí v akci poukázat na absurditu komerční reklamy," uvádí vedoucí projektu Petr Martinovský.

21. a 22. února 2012 proběhnou na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi workshopy, během kterých se studenti dozvědí, co je to marketing, co je reklama, jak funguje a jak vzniká. Tyto informace vzápětí využijí při tvorbě vlastní reklamy. Inzerovat ale budou věci, které za peníze koupit nelze, třeba duhu, východ slunce nebo pohlazení. Poté budou jejich výtvory zveřejněny v médiích, na internetu a v ulicích Chrudimi.

Projekt je financován z Nadace O2 Think Big, která podporuje neziskové projekty mladých lidí. Více informací o projektu naleznete na www.stestivakci.ic.cz a www.o2thinkbig.cz.

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:43 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner