Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Molotov Jukebox a dvacet divokých bubeníků

Molotov Jukebox a dvacet divokých bubeníků

Email Tisk

Rock for PeopleVýčet kapel, s nimiž budete moci tancovat po celý RfP na nejrůznějších místech, rozšiřují po Maison du Malheur a Keko Yoma ještě Molotov Jukebox a dvě desítky divokých bubeníků!

 

 

MOLOTOV JUKEBOX

Molotov Jukebox

Tak tahle londýnská smečka reprezentuje styl tzv. GypStepu, tedy kombinaci gypsy, samby, ska, dubstepu, swingu a spousty dalšího. Pozor! – vše hráno naživo, na tradiční nástroje. To jen pro ty, kteří by nám zase chtěli vytýkat dubstep. Holt jde o konjunkturální styl, jenž proniká do všech žánrů, akustickou hudbu nevyjímaje.

Ale zpět k cirkusu s názvem Molotov Jukebox. Na tyto hudební akrobaty, které na Rock for People přivede na vodítku jejich líbezná diva a frontmanka Natalia Tena aka Nymfadora Tonksová, nás upozornila jedna z fanynek ságy o Harrym z Bradavic a seriálu Hra o trůny. Klára Valentová, jež má blízko k tradičnímu Festivalu fantazie v Chotěboři, nám Molotov Jukebox popsala tak, že jsme této formaci prostě nemohli odolat.

Kouzlo Molotov Jukebox nespočívá jen v samotné Natalii, již fanoušci fantasy zjevně uctívají podobně jako elfové svou Galadriel. Přesně jak nám vylíčila Klára (a tímto jí velmi děkujeme), jejich koncerty jsou nabušené energií a tato tři roky fungující parta dokáže vytvořit vždy skvělou atmosféru. Okusili jsme a souhlasíme!

Takže, Kláro a vy ostatní: Molotov Jukebox zahrají ve Festivalparku na YouTube stage (loňský stan Evropa 2 stage). A možná nejen to: tito skrznaskrz sympatičtí muzikanti by si i s inštrumenty nekolikrát mohli obejít celý areál.

Fakt, že Molotov Jukebox loni na podzim předskakovali na evropském turné The Kooks, je už jen chutnou třešničkou na letošním plnoletém dortíku RfP.

http://www.molotov-jukebox.co.uk/

 

BANDA BERIMBAU

Banda Berimbau

Atmosféru Brazílie na Rock for People přenese dvacítka perkusionistů sdružených pod názvem Banda Berimbau. A jde o další projekt, který bez problémů snese okřídlenou větu: To musíte zažít! Ačkoliv jde o nadšence původem z jižní Evropy, v Brazílii jsou jako doma a v jejich řadách je několik rodilých jihoamerických muzikantů.

Ve Festivalparku to rozbalí po všechny tři dny, pokaždé aspoň dvě hodiny. Na bráně, po pivních stanech, v t-zones, na hangárech nebo i v nich... Za třináct let své existence Banda Berimbau nabobtnala na skoro 40 stálých hudebníků, většinou perkusionistů, a odehrála stovky koncertů po celém světě. Je i stálým návštěvníkem festivalů právě v Brazílii.

Banda Berimbau se vám představí v mnohačetných podobách: akusticky i s aparaturou. Neodolatelným a bezprostředním způsobem vás provedou hudbou škol samby, rytmy brazilského státu Bahia, stylem Macaracu Naçao... Repertoár tohoto souboru obsahuje rovněž latinskoamerické evergreeny autorů a klasických kapel jako Caetano Veloso, Gilberto Gil, Ivete Sangalo, Jorge Ben, Olodum nebo Timbalada.

Na Rock for People přijede Banda Berimbau s nejlepšími doporučeními z festivalů jako Exit Fest v Novém Sadu. Předchází je pověst i samaritánů, kteří do Brazílie jezdí realizovat řadu humanitárních projektů.

www.bandaberimbau.com

 

Rock for People

Aktualizováno ( úterý, 15 květen 2012 11:19 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Jediný prostředek, jak snést život - je považovat jej za krásný.

John Lennon


Reklama

Banner