Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Mou vlast ve Skutči zahraje SOČR

Mou vlast ve Skutči zahraje SOČR

Email Tisk

Mou vlast ve Skutči zahraje SOČRSlavnostnější zahájení 13. ročníku si pořadatelé festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč ani neuměli představit. Vrcholné dílo české klasické hudby – cyklus symfonických básní B. Smetany Má vlast - zazní v neděli 28. února 2016 ve Skutči v provedení Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

„Jednání o účinkování Symfonického orchestru Českého rozhlasu jsme s vedením rozhlasu zahájili už v roce 2014. A již tehdy jsme se dočkali příslibu podpory festivalu formou budoucího účinkování. Z pohledu pořadatelů máme obrovskou radost, že našemu publiku zahraje těleso takového významu a skutečně světové úrovně,“ říká Lenka Frídlová.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu patří k předním a zároveň nejstarším českým orchestrálním tělesům. Jeho tradice se odvíjí od roku 1926, s tím že ve velký symfonický orchestr se těleso proměnilo po roce 1945. SOČR účinkuje na významných festivalech, jako jsou Smetanova Litomyšl, Český Krumlov, Dvořákova Praha či Moravský podzim. Nově se k uvedeným jménům přiřadí také Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.

Je nepochybné, že ze strany Českého rozhlasu a jmenovaného orchestru se jedná o významnou podporu mladého festivalu, který si klade za cíl zprostředkovávat to nejlepší z české kulturní scény co nejširšímu okruhu zájemců v Pardubickém kraji.

„Český rozhlas naplňuje principy veřejné služby, mimo jiné i tím, že přináší živou kulturu ve vrcholné podobě přímo k lidem i tam, kde je z hlediska vzdálenosti přeci jen obtížnější se za takovou kulturou v rámci programu všedního dne vydat,“ vyjádřil se k této věci před dvěma roky bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Mgr. art. Peter Duhan.

Dirigentem úvodního koncertu skutečského festivalu bude šéfdirigent Plzeňské filharmonie a hlavní hostující dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu Tomáš Brauner. Slavnostního zahájení se zúčastní řada hostů včetně hejtmana a radních Pardubického kraje i několika poslanců parlamentu a senátorů za Pardubický kraj.

Aktualizováno ( úterý, 09 únor 2016 17:43 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner