Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Na kole za Starokladrubským koněm

Na kole za Starokladrubským koněm

Email Tisk

Na kole za Starokladrubským koněmObčanské sdružení Altus letos pořádá další ročník komentovaných výletů na kolech. V tomto roce je spojujícím tématem Starokladrubský kůň, proto účastníci během tří výletů navštíví místa, která jsou s chovem kladrubáků spojené.

V neděli 22. června 2014 začíná trasou vedoucí z Rosic n. L. do Kladrub n L. Cílem je seznámit se s Polabskou nížinou, takže na cestě výletníky čekají odstavená labská ramena, písníky, písečný přesyp, Opatovický kanál s akvaduktem a na závěr samozřejmě koně.

Druhý výlet, který se koná v neděli 29. června 2014 bude zaměřen na poznání bývalého panství Auerspergů, který založili chov Starokladrubských koní ve Slatiňanech a zasloužili se i o rozvoj závodního jezdectví v Pardubicích. Trasa tohoto výletu povede z Rohozné u Trhové Kamenice k severu, dále údolím Chrudimky do Svídnice s krátkou zajížďkou do Lukavice, kde bývala svého času největší chemická továrna na území Rakouska – Uherska. Končit bude ve Slatiňanech, kde bude možnost navštívit Švýcárnu.

Třetí výlet v neděli 6. července 2014 povede do Slavické obory, kterou také založili Auerspergové a kde dnes najdeme hříbárnu. Nebude zaměřena jen na současnou rozlohu Slavické obory, ale i na zajímavá místa z části obory, která byla pro roce 1945 zpřístupněna veřejnosti.

Během všech tří výletů se účastníci dozví něco nejen z historie navštívěných míst, ale i o přírodě. Účastníky povede zkušená průvodkyně Naděžda Gutzerová. Na jednotlivé jízdy je také možné si zapůjčit elektrokolo nebo elektrokoloběžku z půjčovny Altusu.

Výlety se konají díky finanční podpoře Města Chrudim a Pardubického kraje. Pro účast na nich je třeba se přihlásit na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz

 

Aktualizováno ( pátek, 20 červen 2014 05:26 )  

Banner

Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner