Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Na letošní Aviatickou pouť letos přišlo 25.000 lidí

Na letošní Aviatickou pouť letos přišlo 25.000 lidí

Email Tisk

Aviatická pouť 2015; foto: Ondřej ProsVe dnech 6. - 7. června 2015 se na pardubickém letišti konala 25. aviatická pouť. Pro návštěvníky byl připraven opravdu bohatý program zahrnující například prohlídku některých historických i současných letadel a vrtulníků, možnost shlédnout úžasné akrobatické show či průběh historických leteckých bitev odehrávajících se v první a druhé světové válce. 

 

 

 

Počasí bylo více než příznivé - oba dny svítilo perné sluníčko, voda tedy byla největším přítelem všech návštěvníků - není tedy divu, že letištěm pravidelně projížděli hasiči a zavlažovali jak dráhu, tak návštěvníky. 

Ukázka akrobacie; foto: Ondřej ProsPokud člověk netrávil čas u občerstvení, bylo mu nabídnuto několik zážitků. K vidění zde bylo mnoho - největším lákadlem byl pro všechny účastníky zřejmě přelet gripenů JAS 39 a JAK 40.  Ten bohužel netrval déle než 5 minut, to však pořadatelé nahradili například vystoupením Flying bulls v čele s českým reprezentantem letecké akrobacie Martinem Šonkou, scénou z Druhé světové války, během níž se ve vzdušném prostoru střetl P 51 Mustang a Piper L-4 H, scénou z Bitvy o Anglii, atd.

Pro fanoušky akrobacie nezapomněli pořadatelé ani na představení Flying Bulls CZ, které bylo doslova dechberoucí. Podobně úžasné a hrůzu nahánějící představení předvedla i akrobatka Peggy Walentin Wingwalk. Zatímco visela vzhůru nohama 50 metrů nad zemí nebo se proplétala mezi křídly letadla a divákům se zastavoval dech, zvládala všem i zamávat. Nechyběl ani historický letoun Lockheed L-10A Electra, který se na české letiště vrátil po více než tři čtvrtě století. Pro Čechy je tento letoun zajímavý především tím, že se jedná přímo o stroj používaný v Lockheed L-10A Electra; foto: Ondřej Prosletech 1937-1939 továrníkem J. A. Baťou.

Kromě těchto lákadel měli návštěvníci možnost prohlédnout si nejen vystavená letadla, ale například i policejní vozy či motorku, nejnovější modely nejrůznějších značek aut, oproti nim také auta z dob minulých atd. Chybět nesměli ani prodejci upomínkových předmětů s leteckou tématikou, kterých se po celém letišti nacházelo několik. Atmosféru pouti pak už dokreslovaly stánky se sladkostmi, parukami, kabelkami a dalšími módními doplňky pro dámy a malé slečny.

Ten, kdo výroční 25. aviatickou pouť navštívil, zcela jistě nelitoval. Pokud se však mezi vámi najde někdo, kdo si letos nechal tuto velkolepou akci ujít - rozhodně to příští rok napravte. I pro mne to byl obrovský zážitek a jsem si jistá, že jsem zde nebyla naposled.

Aktualizováno ( pondělí, 15 červen 2015 18:16 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner