Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Na RfP vystoupí Pavel Bobek, Druhá tráva či Buty

Na RfP vystoupí Pavel Bobek, Druhá tráva či Buty

Email Tisk

Na RfP vystoupí Pavel Bobek, Druhá tráva či ButyAby nezapadla nová jména, vypichujeme domácí interprety potvrzené dnešním dnem: Pavel Bobek a Druhá tráva, Tomáš Klus, Xindl X, Buty, November 2nd nebo Pipes & Pints!

To bylo loni křiku, že nejsou Tři sestry. Letos je na programu máte, navíc s příslibem překvapení, a je ticho po pěšině... Když už jsme u ČR/SR kapel, ještě douška k žertéřům Horkýže Slíže: letos RfP opravdu vynechávají, ale návštěvníci o ně zas až úplně nepřijdou. Proslýchá se, že Kuko & comp. chystají speciální oslavnou zdravici a možná se objeví přímo v publiku!

Na lini koncertů Hany Hegerové, Jarmily Šulákové a Fleretu či loňského skvostného vystoupení Marie Rottrové naváže letos Pavel Bobek. Matador české hudební scény, výborný zpěvák a zároveň bavič s velkým nadhledem a inteligencí přijede s programem přibližujícím jak jeho evergreeny, tak coververze šlágrů legendárního Johnnyho Cashe. Ty se objevily na jeho posledním albu Víc nehledám a deska se stala v prodejích ihned zlatou.

Doprovodí jej Druhá tráva, ikona českého bluegrassu, v čele s Robertem Křesťanem. Kapela letos oslaví dvacet let své existence, a to stylově: novou deskou, jež vzniká v nashvillském studiu Quad. Ano, v tom samém, v jakém natáčel Neil Young přelomové album Harvest nebo právě Pavel Bobek titul Víc nehledám.

Rock for PeopleRadost máme rovněž z opětovné návštěvy dvou hudebníků, kteří vrátili mužské písničkářství do zorného pole posluchačů. Své poslední album Hlavní uzávěr splínu představí Tomáš Klus. A několik slovních bonbónků přiveze i Xindl X. 

Ostravští Buty se na RfP již delší dobu neobjevili, proto budeme sami překvapeni, zda kromě ověřených hitů zahrají i něco z chystané nahrávky. Začali ji podle kusých zpráv natáčet v únoru. A jak známe Radka Pastrňáka a jeho neortodoxní přístup k živému hraní, jejich set bude nepochybně stát za to...

Zapomenout nesmíme ani na punkrockery "s dudami" Pipes and Pints nebo November 2nd v čele s charismatickou a stále trochu nedoceněnou Sašou Langošovou. Aktuálně éter českých rádií oblažují skladby z jejich poslední, třetí desky.

Polské, maďarské a slovenské talentované kapely zveřejníme v červnu. Další české i zahraniční bandy budou přibývat postupně, v dramaturgických celcích.

Více na http://www.rockforpeople.cz/.

 

Aktualizováno ( sobota, 04 červen 2011 11:25 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner