Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Zdraví Národní dny bez úrazů aneb úraz není náhoda

Národní dny bez úrazů aneb úraz není náhoda

Email Tisk

bez úrazuV úterý 9. června 2009 je na Resselově náměstí od 9 do 16 hodin připravena velká osvětová kampaň Úraz není náhoda, která probíhá ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Obecně prospěšnou společností Dětství bez úrazů.

 

 

Od 9 hodin je připravena tisková konference (v zasedací místnosti starosty města Chrudim, budova MěÚ, Resselovo náměstí 77), poté následuje odborný seminář pro pedagogy MŠ a ZŠ, metodiky prevence a další organizace, které pracují s dětmi.

V průběhu dne na ploše Resselova náměstí můžete navštívit stanoviště našich partnerů: Zkuste si, jak se cítí děti v kuchyni dospělých. Jaká nebezpečí jim tam hrozí? Domov je pro malé děti stále nejnebezpečnějším místem. Podívejte se na něj zase dětskýma očima. Navštivte pojízdnou obří kuchyň, soutěžní stanoviště pro děti, získejte materiály pro dospělé, pro děti dárky. Bližší informace o projektu na www.urazneninahoda.cz/o-projektu/obri-kuchyne.

U Městské policie a Policie ČR zjistíte, jak má být vybaveno jízdní kolo, správně nasazena a používána cyklistická helma a reflexní materiály, vyzkoušíte si znalost základních dopravních značek a silničních předpisů. U ČČK si vyzkoušíte ošetření drobných poranění na figurantech a zopakujete si základy první pomoci. O prevenci vzniku úrazů u požárů se dozvíte od Dobrovolných hasičů z Topole. Jelikož se blíží léto, zaměříme se proto u Vodní záchranné služby ČČK na prevenci úrazů u vody, prevenci tonutí a Dvanáctero bezpečného pobytu u vody. Všechny tyto znalosti si poté budete moci ověřit prostřednictvím plachtové hry Jdeme bezpečnou cestou?.

Myslete ale také na své zdraví a přijďte navštívit stánek VZP ČR - od 9 do 16 hodin. Zde si můžete nechat zdarma změřit biochemické hodnoty ( měření cholesterolu, hladiny triglyceridů a hladiny cukru v krvi, krevního tlaku, pulsu, kyslíku v krvi, hmotnosti, BMI, tělesného tuku).

Aktualizováno ( sobota, 04 únor 2012 22:22 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner