Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Návštěva papeže Benedikta XVI. se blíží

Návštěva papeže Benedikta XVI. se blíží

Email Tisk

Návštěva papežeOd 26. do 28. září 2009 navštíví Českou republiku Svatý otec. S veřejností se potká v neděli 27. září v Brně a v pondělí 28.  září ve Staré Boleslavi. Zájem se s ním setkat projevilo už více jako 100.000 poutníků.


Před měsícem bylo uzavřeno první kolo objednávání místenek přes farnosti. Celkem bylo napočítáno 68 773 rezervací na mši svatou v Brně-Tuřanech a 32 411 rezervací na mši svatou na Proboštskou louku ve Staré Boleslavi. Ačkoli organizátoři počítají s tím, že mnoho lidí se rozhodne až na poslední chvíli a návštěvnost se tedy ještě může zvýšit, záleží jistě velmi mnoho na počasí a jiných okolnostech, které mohou nastat.

Přestože od 10. do 24. září probíhá další možnost zajistit si místenky, tentokrát na jednotlivých biskupstvích a prodejnách Karmelitánského nakladatelství, pro organizátory však toto první kolo rezervací bylo velmi důležité. Bylo tak zjištěno, jaký je asi o obě bohoslužby zájem a s kolika návštěvníky se má celkem počítat. Organizátoři konstatovali, že zájem o papežskou návštěvu je podle očekávání veliký.

Po boku Svatého otce bude bohoslužbu koncelebrovat přibližně třicítka biskupů jak v Brně tak ve Staré Boleslavi a veliké množství kněží, z nichž někteří budou lidem udílet svaté přijímání. Do Brna se k 7. srpnu přihlásilo 826 kněží a do Staré Boleslavi 545. Lze však předpokládat, jak také na tiskové konferenci řekl biskup Václav Malý, že ostatní kněží se alespoň na jednu z obou bohoslužeb dostaví spolu se svými farníky.

O bezproblémový průběh se bude starat velké množství dobrovolníků.

O bezpečnost bude podle ředitele ochranné služby policejního prezidia Lubomíra Kvíčaly dbát zhruba třista policistů na ochranu papeže, další policisté se budou starat o dopravu poutníků a jejich bezpečnost.

 

Aktualizováno ( pondělí, 07 září 2009 13:23 )  

Banner

Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner