Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Nebudete se bát ničeho zlého

Nebudete se bát ničeho zlého

Email Tisk

Nebudete se bát ničeho zléhorecenze knihy Nebudete se bát ničeho zlého

"Vsadím se, že máš ráda Pacman a Ping-Pong...
Ta holka nemá ráda nic, co mají rády normální děti jejího věku..."

Rose a Sylvie Masonovy jsou sestry, které žijí se svými rodiči, jenž mají tak trochu zvláštní práci. Nejsou klasičtí zaměstnanci. Pracují pro Boha. Taková malá sekta, přesněji vymítači ďáblů. Ač se tohle může zdát trochu bizardní (což v některých pasážích v knize i je), tak přesto je to v knize popsáno tak, aby vás to mystifikovalo, a vy jste uvěřili pravdivosti informací, které jsou v knize popsány.

Jednoho večera obdrží rodiče obou děvčat zprávu od své starší dcery, Rose, která po hádce utekla, že se sejdou v kostele a můžou si promluvit. Ovšem z kostela už se vrátí pouze sestry. A mladší, Sylvie, je jediný svědek celé té brutální události. Viník musí být potrestán, ale záleží na tom, jestli Sylvie mluví pravdu?

Nevím proč, možná kvůli obálky, kvůli samotnému názvu, či z přečtení anotace, jsem očekávala něco trochu jiného. I když se zde objevují prvky určitého dramatu, tak si nemůžu pomoct, ale přijde mi to spíše jako jedna velká sonda do čtyřčlenné rodiny, která nemá tak "normální" život, jako všichni ostatní kolem. Rodiče jsou divní, jedna sestra je zlá, druhá hodná...

Co nesmím zapomenout - Rose mi hrozně lezla na nervy! Páni, jestli se do této knihy pustíte, tak se pořádně obrňte trpělivostí, protože tato slečna si hraje na velkou-malou holku. Nazvala bych ji jedním slovem, ale to by nebylo publikovatelné.

"Duchu budoucnosti," zvolal, "bojím se tě víc než všech ostatních duchů, které jsem spatřil, ale vím, že tvým cílem je můj prospěch, a doufám, že v budoucnu se ze mě stane docela jiný člověk než dosud, a proto chci putovat s tebou a vzdávat ti v srdci svůj dík. Nemáš mi co říci?"

Autor, John Searles, působí jako redaktor v časopise Cosmopolitan a absolvoval obor tvůrčího psaní na New York University. A myslím si, že právě díky těmto zkušenostem, hlavně z Cosmopolitanu ví, jak zaujmout čtenáře. Protože v knize střídal minulost s přítomností takovým způsobem, že bylo vše mnou bráno jako celek, místy jsem si vůbec neuvědomovala, kde jsem a ani jsem to nepotřebovala. Všechno mi dávalo smysl. Co se musí autorovi nechat, tak je způsob jeho psaní - čtivý, přitahující, napínavý a smysluplný. Tohle byla radost číst.

Jsem z knihy nadšená, téma vymítání ďábla pro mě bylo zajímavé, a ač jsem s některými přístupy hrdinů ke svým životům vůbec nesouhlasila, je to naprosto v pořádku. Kniha ve mně vzbudila emoce a to je to hlavní. Just perfect!

Hodnocení: 95 %

 


Název knihy:         Nebudete se bát ničeho zlého
Nebudete se bát ničeho zléhoAutor:                    John Searles
Originální název:   Help for the Haunted
Překlad:                 Dominika Moulíková
Žánr:                      Literatura světová, Romány, Thrillery

Nakladatelstvi:       MYSTERY PRESS
ISBN:                     978-80-88096-71-9
Počet stran:           432 stran
Formát:                  vázaná s přebalem, 145x205 mm

E-shop:                  kniha - www.MysteryPress.cz

 
                              e-kniha - www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:       www.DatabazeKnih.cz

 

Mystery Press

 

 

Nakladatelství Mystery PressNakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi. 


PalmKnihy
PalmKnihy
- Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

 

Aktualizováno ( úterý, 12 září 2017 18:17 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner