Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Nekuřácké provozovny ve městě Chrudim

Nekuřácké provozovny ve městě Chrudim

Email Tisk

Nekuřácké provozovny ve městě ChrudimMěsto Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21 a je držitelem tří Zlatých cen ze světové soutěže LivCom, připravilo projekt s názvem ?Nekuřácké provozovny ve městě Chrudim".


Jedním z bodů Desatera problémů města Chrudim je i bod ?Zajistit programy pro omezení kuřáctví - především pasivního kouření na veřejných místech". I průzkumy mezi obyvateli našeho města prokázaly, že o nekuřácké provozovny je značný zájem. Vzhledem k tomu, že obyvatelé města Chrudim nemají přehled, kde mohou takové provozovny najít, chceme ve spolupráci se zapojenými provozovnami přispět k jejich lepší orientaci. Tato zařízení by měla být označena jednoduchým grafickým piktogramem. Certifikát ?Nekuřácká provozovna" získá zařízení po vyhodnocení zaslané přihlášky, návštěvy hodnotitelského týmu a splnění daných podmínek.


Cílem udělení certifikátu je vytvoření místa, kde budou občané chráněni před vlivy pasivního kouření, zajištění podpory nekuřáckých provozoven a zároveň i jejich dostatečná prezentace vůči potencionálním návštěvníkům města.


Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující určitou formu občerstvení uvnitř zařízení (např. restaurace, cukrárny, kavárny, jídelny apod.).


Podmínkou udělení certifikátu je minimálně samostatná místnost určená výhradně nekuřákům po celou dobu provozu, do které je zajištěn přístup přes nekuřácké prostředí.


Majitel certifikátu získá možnost bezplatné prezentace v informačních materiálech města, na webových stránkách města Chrudim, zejména na webových stránkách Zdravého města Chrudim (www.chrudim-city.cz/zdravemesto) a v Informačním centru města.


Zájemci se mohou hlásit u koordinátora Projektu Zdravé město a místní Agenda 21.

 

 

 
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner