Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Netflix v České republice

Netflix v České republice

Email Tisk

NetflixZnámá streamovací služba se od 7. ledna rozšířila prakticky již po celém světě (Čína má zatím smůlu). Pro nás je nejdůležitější, že si jí konečně můžeme užít i v České republice a na Slovensku.

Společnost Netflix byla založena již v roce 1997 v Kalifornii. Služby pro předplatitele společnost začala poskytovat v roce 1999. Původně Netflix poskytoval filmy pouze na DVD nosičích, které v rámci USA rozesílal poštou. O 10 let později začala firma poskytovat streamování obsahu přes internet. A dnes díky němu můžete on-line shlédnout tisíce filmů, seriálů a televizních pořadů. 

Netflix nejenom streamuje videa, ale zároveň se podílí na seriálové tvorbě. Mezi jeho dítka patří třeba Domek z Karet, už dvakrát oceněný zlatým glóbem. Superhrdinský Daredevil, který silně převyšuje staršího filmového bratříčka nebo drama Bloodline a další.

České titulky do videí

Netflix je zatím, pro někoho bohužel, jen pro angličtináře. Neobjevíte na něm ani český dabing ani titulky. S tím prvním se zatím nedá nic dělat, ale české titulky zařídit jde. Stačí si stáhnout doplněk Super Netflix (lze stáhnout pro Google Chrome), který přidá několik možností k nastavení streamu, včetně možnosti použít vlastní externí titulky. Poté už následuje vlastní stažení potřebných titulků, třeba na Titulkách nebo na Edna.cz. Jenže takovéto titulky jsou většinou ve formátu srt. Ten se ale Netflixu nelíbí a proto je potřeba ještě jeden poslední krok. Navštívit stránku služby Subflicks, která vám je ráda převede do Netflixem podporovaný formát DFXP. Následně je již jen vložíte z počítače přímo do videa.

Měsíc zdarma

Pokud si chcete Netflix vyzkoušet, můžete na měsíc zadarmo na stránkách www.netflix.com/cz. Vyberte si tarif a pokračujte v pokynech pro registraci. Po jejím dokončení už můžete na měsíc bezplatně Netflix používat. Ovšem pozor, pokud předplatné do jednoho měsíce nezrušíte, začne automaticky předplácet podle vámi zvoleného tarifu. Předplatné můžete zrušit ihned po registraci vpravo nahoře v položce your account. Netflix vám pak sdělí datum, do kterého můžete ještě jeho služby zdarma používat.

 

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 14 leden 2016 07:02 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner
Banner
Banner