Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Neziskové organizace se mohou podílet na přípravě programů, do kterých půjdou peníze z Evropské unie

Neziskové organizace se mohou podílet na přípravě programů, do kterých půjdou peníze z Evropské unie

Email Tisk

Roman Málek a EUChrudim – Neziskové organizace se mohou zapojit do příprav nového programovacího období Evropské unie a být u tvorby Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Ten by v letech 2014 – 2020 měl nahradit současný Regionální operační program, ze kterého řada obcí a neziskových organizací v regionech čerpala finanční prostředky.

 

 

„Přípravy nového programovacího období jsou v plném proudu. V současné době jsou stanoveny prioritní osy a probíhá jejich naplňování. V rámci devíti pracovních skupin se jedná například o cestovní ruch a kulturní dědictví, podporu zaměstnanosti a rozvoje vybraných městských a venkovských komunit a oblastí, vzdělávací infrastrukturu v obcích a regionech či regionální energetickou účinnost a další,“ říká Roman Málek, který se společně s kolegou Jaromírem Hronem účastní Řídícího výboru IROPu na půdě Ministerstva pro místní rozvoj.

„Uvítám, pokud se do příprav přihlásí další neziskové organizace. Je pro nás velmi důležité, aby právě subjekty třetího sektoru mohly být i v budoucnu příjemci dotací, byť příští období bude značně odlišné od  toho současného. Připomínkování dokumentů a komunikace bude probíhat operativně e-mailem a zájemci se mohou přihlásit na můj e-mail malek@chrudimka.cz a budou zásobováni podkladovými materiály stejně jako v minulosti,“ shrnul pro lokální média Roman Málek. Ten byl již před sedmi lety u příprav Regionálního operačního programu, realizoval kulaté stoly k Národnímu referenčnímu rámci či dělal kampaň na podporu příprav žádostí o dotace z EU na území Pardubického kraje a realizoval v rámci neziskových organizací řadu akcí pod hlavičkou Koalice nevládek Pardubicka a členských organizací.

V novém období se klade velký důraz na partnerství s neziskovým sektorem. Proto mají neziskové organizace možnost zapojit do příprav. Aktuální informace o všech operačních programech naleznou zájemci na stránkách www.asociacenno.cz, a to včetně osob, které mají jednotlivé operační programy na starost.

 Brusel

Roman Málek v roce 2011 na návštěvě Evropského hospodářského a sociálního výboru

Aktualizováno ( středa, 13 únor 2013 12:50 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner